آموزش انتخاب سیستم عامل پیش‌فرض در حال استفاده از دو بوت (ویندوز 10)

خیلی از کاربران دوست دارند ویندوز 10 را در کنار ویندوز 7 یا 8 خود نصب کنند و هر دو سیستم عامل را با هم در اختیار داشته باشند. اما کاربران پس از نصب ویندوز یا سیستم عامل جدید همیشه مشکل مشخص کردن بوت پیش‌فرض را دارند. اما جای نگرانی نیست و شما می‌توانید پس از نصب ویندوز 10، بوت پیش‌فرض را به صورت دلخواه تنظیم کنید.

در آغاز کار در جعبه جست‌و‌جو ویندوز 10 عبارت msconfig را تایپ کنید و منتظر نتایج بمانید. در میان نتایج، System Configuration را بیابید و روی آن کلیک کنید تا باز شود و بعد از آن نیز به زبانه Boot بروید. در این صفحه می‌توانید تمام سیستم‌عامل‌هایی را که روی کامپیوتر شما نصب است ببینید.

نکته: در تصویر زیر شما فقط یک سیستم‌عامل می‌بیند، چون من بر روی کامپیوتر خود تنها یک سیستم‌عامل دارم. این تصویر تنها برای این است که منظور من را بهتر متوجه شوید.

BootSelectWIndows10اکنون می‌توانید بر روی سیستم‌عاملی که می‌خواهید به صورت پیش‌فرض بوت شود را انتخاب و سپس بر روی کلید Set as default کلیک کنید تا مورد انتخابی شما به صورت پیش‌فرض بوت شود. در نهایت بر روی Ok کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود، ویندوز از شما می‌خواهد که یک بار کامپیوتر را ریستارت کنید، پس از این کار خواهید دید که سیستم‌عامل انتخابی شما به صورت پیش‌فرض بوت می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع makeuseof
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
منصور
3 سال قبل

با سلام و تشکر از دست اندرکاران تهیه و انتشار مطالب مفید سایت، چگونه می توان دو سیستم عامل ویندوز ۱۰ و ۷ را روی سیستم نصب نمود؟

پاسخ به  منصور
3 سال قبل

به راحتی. تنها کافی است هر دو ویندوز را بر روی دو پارتیشن متفاوت نصب کنید