هر دو لنز مدل آیفون 8 با دوربین دوگانه از قابلیت تثبیت‌کننده اپتیکال تصویر برخوردار خواهد بود

بار دیگر شایعات جدیدی از آیفون 8 سال آینده‌ی شرکت اپل در سطح اینترنت پخش شده است. تحلیلگر معروف و معتبر، آقای Ming-Chi Kuo در آخرین تحلیل خود از آیفون 8، عنوان کرده است که شرکت اپل حداقل در یکی از سه مدل مورد انتظار آیفون 8، از طراحی دوربین اصلی دوگانه استفاده خواهد کرد و هر دو لنز این دوربین دوگانه از قابلیت تثبیت کننده‌ی اپیتکال تصویر (OIS) برخوردار خواهند بود. علاوه بر این، اپل لنز تله فوتوی این دوربین دوگانه را که دارای تثبیت کننده اپتیکال تصویر مجزا خواهد بود، به منظور بهبود کیفیت عکس‌های خروجی، باز طراحی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

اپل برای پشتیبانی کردن لنز تله فوتو از قابلیت تثبیت کننده‌ی اپتیکال تصویر، مجبور خواهد بود تا دایره‌ی تصویر این لنز را افزایش دهد که این امر باعث افزایش مدت زمان کالیبراسیون و پیچیده‌تر شدن فرآیند مونتاژ خواهد شد. به منظور افزایش دایره‌ی تصویر، لنز تله فوتو باید باز طراحی شود، چرا که بزرگ‌تر شدن دایره‌ی تصویر در یک لنز دوربین، می‌تواند باعث کاهش کیفیت عکس‌های خروجی در کناره‌ها شود. این اطلاعات توسط منابع آقای Ming-Chi Kuo تأیید شده‌اند.

پیش از این، آقای Kuo گزارش داده بود که اپل ممکن است در حال کار کردن بر روی طراحی سه مدل از آیفون 8 سال آینده‌ی خود باشد. یک مدل دارای صفحه‌ی نمایش 5.1 یا 5.2 اینچی با فناوری OLED خواهد بود، مدل دیگر 5.5 اینچی با پنل IPS LCD و مدل کوچک‌تر 4.7 اینچی با پنل IPS LCD می‌باشند. مدل معمولی 4.7 اینچی به احتمال فراوان از طراحی دوربین اصلی دوگانه بهره نخواهد برد و یکی از دو مدل با صفحه‌ی نمایش 5.1 ~ 5.2 اینچی OLED یا مدل با صفحه‌ی نمایش 5.5 اینچی IPS LCD دارای دوربین دوگانه خواهند بود که هر دو لنز این دوربین هم از قابلیت تثبیت کننده‌ی اپتیکال تصویر پشتیبانی خواهند کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها