ارزیابی DxOMark از دوربین آیفون 10 آر: برترین گوشی تک لنزه حال حاضر دنیا

وب سایت DxOMark یکی از معتبرترین منابع برای ارزیابی کیفیت عکس‌ها و دوربین‌ها است. این سایت به تازگی بررسی‌هایی جدیدی را بر روی دستگاه‌‎های نوظهور انجام داده که یکی از این دستگاه‌ها، آیفون 10 آر (iPhone XR) است. پرچمدار جدید اپل توانسته در بخش عکس امتیاز 103 و در بخش ویدیو امتیاز 96 را کسب کرده و در مجموع امتیاز کلی 101 را به خود اختصاص دهد. این امتیاز آیفون 10 آر را در بین گوشی‌های تک لنزه به یک محصول بی‌رقیب تبدیل می‌کند، اما مطمئناً رقبای اصلی این گوشی، پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال هستند که البته هنوز توسط DxOMark مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند.

آیفون 10 آر با وجود بهره‌مندی از تنها یک لنز در پشت بدنه خود، عملکرد بسیار خوبی در زمینه عکاسی داشته و حتی می‌تواند تصاویر پرتره را نیز به شکلی بسیار جالب توجه و با افکت‌های زیبا ثبت کند. البته با این حال عدم بهره‌مندی از لنز ثانویه تله فوتو به این معنی است که در آیفون 10 آر هیچ خبری از بزرگنمایی واقعی نیست. این گوشی بیش از همه به خاطر عملکرد خوبش در شرایط نوری مختلف، دامنه دینامیک گسترده و تعادل عالی بین حذف نویز و ثبت جزئیات، مورد تمجید و تحسین قرار گرفته است. قابلیت فوکوس خودکار آیفون 10 آر هم که مانند دیگر گوشی‌های اپل یکی از ویژگی‌های بارز آن محسوب می‌شود.

DxOMark iPhone XR 600x281 - ارزیابی DxOMark از دوربین آیفون 10 آر: برترین گوشی تک لنزه حال حاضر دنیا

البته هنوز هم اشکالاتی وجود دارد که DxOMark هم در نقد و بررسی خود به آن‌ها اشاره کرده است. از جمله این اشکالات می‌توان به تاری بیش از حد در حالت بلور و نویزهای درخشان در محیط‌های بسته و کم نور اشاره کرد.

در مورد ویدیو هم باید گفت آیفون 10 آر از دامنه دینامیک عالی، تثبیت تصویر بسیار فوق العاده و فوکوس خودکار بهره‌مند می‌باشد. با این حال، تعادل نه چندان مناسب رنگ سفید در فضاهای بسته و همچنین نویزهای درخشان از جمله نقاط ضعف دوربین آیفون 10 آر در زمینه فیلم‌برداری محسوب می‌شوند.

منبع gsmarena

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar