حذف دو شادی پس از گل جنجالی از بازی FIFA 21

کم کم به زمان عرضه بازی FIFA 21 نزدیک می‌شویم و کمپانی EA سخت در تلاش است تا در این روزهای باقی مانده، عنوان فوتبالی خود را هر چه بیشتر بهبود داده و به فاکتورهای مدنظر گیمرها نزدیک‌تر کند. یکی از راه‌ها برای این کار، توجه به خواسته‌های مطرح شده در انجمن بازی و انتقادات و پیشنهاداتی است که گیمرهای سراسر جهان در رابطه با بازی ارائه می‌کنند.

در همین راستا، EA به تازگی اعلام کرده که دو مورد از شادی‌های پس از گل خود در سری بازی‌های فیفا را به درخواست کاربران از FIFA 21‌ حذف می‌کند. به گفته EA این شادی‌های پس از گل جو دوستانه رقابت‌های آنلاین را آلوده می‌کند و کاربران نسبت به آن‌ها اعتراض داشته‌اند.

شادی‌های پس از گلی که قرار است از FIFA 21 حذف شوند عبارتند از: Shush و A-OK. مورد اول همان هیس کردن خودمان است که بازیکن رقیب را دعوت به سکوت می‌کند و از همین رو برای تمسخر و ایجاد جنگ روانی در بازی‌های آنلاین کاربرد دارد. اما شادی گل دوم که در دنیای واقعی توسط دله الی، بازیکن تیم تاتنهام، معروف شد، ظاهراً به مسائل نژادپرستی ربط دارد و وارونه شده نمادی است که سفیدپوست‌های متعصب برای اعلام برتری خود نسبت به رنگین پوستان از آن استفاده می‌کنند.

شادی‌های پس از گل جنجالی از بازی FIFA 21

توسعه دهندگان FIFA درباره حذف این شادی‌های پس از گل گفته‌اند:

ما توسط کاربران انجمن فیفا مطلع شدیم که برخی گیمرها رفتارهای نامناسبی را در داخل بازی از خود نشان می‌دهند و از همین رو تصمیم گرفتیم تا جلوی این کار را بگیریم. برای همین، تعدادی از شادی‌های پس از گل را که کاربران معتقد بودند استفاده از آن‌ها ایده خوبی نیست، از بازی خود حذف کردیم.

به گفته سازندگان فیفا، گیمرها باید تمرکز خود را تنها روی بازی بگذارند و به مسائل حاشیه‌ای توجهی نداشته باشند. این باعث می‌شود تا زمان رقابت‌های آنلاین کاهش پیدا کند و خللی نیز در روند بازی‌ها ایجاد نشود.

بازی FIFA 21 قرار است در تاریخ 9 اکتبر (18 مهر) برای کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
1 نظر
  1. d455 کاربر می‌گوید

    6=5 0 fd

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.