نتایج تست‌های اولیه اسنپدراگون 8150 توسط Geekbench منتشر شد

اگر پیگیر اخبار دیجی رو باشید حتماً اطلاع دارید که دیروز اولین گوشی مجهز به اسنپدراگون 8150 تحت عنوان فلکس پای معرفی شد (در عین حال اولین گوشی انعطاف‌پذیر هم می‌باشد)، اما با این حال تا کنون اطلاعات بسیار کمی راجع به این چیپ پردازشی جدید کوالکام منتشر شده است. خوشبختانه مثل همیشه سایت‌های بنچمارک زودتر از بقیه دست به کار شده‌اند و امروز وب سایت مطرح Geekbench نتایج تست منتسب به اسنپدراگون 8150 را منتشر کرده است. البته این طور که به نظر می‌رسد، این نتایج مربوط به دستگاهی غیر از فلکس پای است.

تراشه اسنپدراگون 8150 به احتمال زیاد بر پایه نسل جدید هسته‌های کریو (Kryo) توسعه داده شده است. با اینکه کوالکام هنوز هیچ اشاره‌ای به ترکیب هسته‌های تراشه جدید خود نکرده، اما شایعات حکایت از این دارند که در اسنپدراگون 8150 از هسته‌هایی با ترکیب 2 + 2 + 4 به جای 4 + 4 معمول استفاده شده است. پردازنده 7 نانومتری کایرین 980 هم در حال حاضر وارد بازار شده و رقیب اصلی اسنپدراگون 8150 محسوب می‌شود، از همین سبک ترکیب هسته‌ها استفاده کرده است: دو هسته برای عملکرد اصلی دستگاه، دو هسته برای اطمینان از پایدار بودن سرعت و چهار هسته کوچک برای انجام کارهای سبک‌تر.

به هر حال، نتایج نشان می دهد که اسنپدراگون 8150 نسبت به پردازنده نسل پیشین خود یعنی اسنپدراگون 845 پیشرفت چشمگیری داشته است. با این حال، امتیازی که این تراشه در Geekbench به دست آورده در حدی نیست که بتواند پردازنده اختصاصی هواوی و همچنین اپل را شکست دهد. در واقع عملکرد پردازنده A12 اپل در بخش تک هسته‌ای بسیار فوق العاده و دست نیافتنی است.

در انتها باید اشاره کنیم که این امتیازها مربوط به تست‌های اولیه هستند و در حال حاضر حتی نمی دانیم که تراشه اسنپدراگون 8150 در آخرین حد سرعت خود مورد ارزیابی قرار گرفته یا نه. همچنین باید توجه داشته که یکی از جذابیت‌های اصلی پردازنده‌های سری اسنپدراگون، پردازنده گرافیکی آن‌ها است که با نام ادرنو شناخته می‌شود و نتایج مربوط به پردازش گرافیکی هم از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در مجموع فعلاً برای قضاوت نهایی زود است و باید تا انجام تست‌های بنچمارک بیشتر و انتشار امتیازهای به دست آمده صبر کنیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها