ایلان ماسک به راه جدیدی برای شکست دادن ترافیک فکر می کند!

مدیرعامل تسلا و بنیانگذار پروژه ی SpaceX فرد شوخ طبعی است، اما بعضی حرف های او طوری است که نمی توان تشخیص داد در حال شوخی کردن است یا ایده ای واقعی را مطرح کرده.

برای مثال در روز شنبه در حساب شخصی توییتر خود از ترافیک وحشتناک لوس آنجلس گله کرد و اظهار داشت که ترافیک او را دیوانه می کند. اما توییت های او همینجا پایان نگرفت، ماسک در ادامه ایده ی ایجاد کمپانی خسته کننده ای برای کاهش دادن ترافیک را مطرح کرد.

1ترافیک داره من رو دیوونه می کنه. می خوام یه ماشین خسته کننده ی تونل ساز درست کنم و فقط حفاری کنم.

و در ادامه، از آنجایی که داریم راجع به ایلان ماسک صحبت می کنیم، او حتی اسم کمپانی جدید را نیز مشخص کرد: کمپانی خسته کننده.

2اسمش هم میشه کمپانی حوصله سر بر

3قراره توش حوصله سر ببریم

اما درست وقتی که همه فکر می کردند ماسک در حال شوخی کردن است، او توییت زیر را ارسال کرد:

4واقعا می خوام انجامش بدم

بله درسته، ایلان ماسک اعلام کرد که واقعا کاری خواهد کرد تا ترافیک کم شود.

شاید خیلی ها باز هم فکر کنند که ماسک در حال شوخی برای گذران وقت بوده، اما ایده ی آخر وی برای کاهش ترافیک (هایپرلوپ ها) جدی گرفته شده و چندین استارتاپ در همین زمینه میلیون ها دلار خرج طراحی و توسعه ی محصولات خود کرده اند. پس وقتی که ماسک اعلام می کند ایده ی جدیدی برای کاهش ترافیک دارد و خودش این ایده را اجرایی خواهد کرد باید حداقل بخشی از حرف های او را جدی گرفت.

نکته ی جالب اینکه ماسک خود تولیدکننده ی خودرو است (خودروهای تسلا) و کمپانی تحت هدایت او قرار است که اتومبیل های بیشتری را روانه ی خیابان ها کند.

ایده های ماسک برای سفر بر روی زمین (خودروهای تسلا) و بالای زمین تا بحال تحقق یافته (هایپرلوپ) پس شاید ایده ی سفر داخل یا زیر زمین چندان دور از دسترس نباشد. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که ماسک چه زمانی جزئیات بیشتری در رابطه با ایده های خود مطرح خواهد کرد. لوس آنجلس و خیلی از شهرهای پر ترافیک دیگر منتظر ایده ی جدید او هستند!

منبع Mashable
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.