ایلان ماسک دوباره برای خرید توییتر پا پیش گذاشت!

ایلان ماسک بار دیگر تصمیم خود را تغییر داده و قصد دارد توییتر را بخرد! اسناد نهادهای نظارتی نشان می‌دهند که او پیشنهاد خرید این شبکه اجتماعی را دوباره ارائه کرده است. ظاهراً این بار ایلان ماسک و مدیران توییتر بر روی قیمت 54.20 دلار برای هر سهم که در مجموع حدود 44 میلیارد دلار می‌شود، به توافق رسیده‌اند.

گفتنی است که پیش از این و در اردیبهشت ماه سال جاری، ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار را ارائه کرده بود اما پس از آن بنا به دلایلی که ظاهراً مهمترین آن‌ها عدم ارائه اطلاعات درست در مورد حجم اکانت‌های جعلی از سوی توییتر بود، از این معامله کنار کشید. حال، منابع مطلع به CNBC گفته‌اند که این معامله می‌تواند در آغازین ساعات روز جمعه و پس از تشکیل پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انجام شود.

ایلان ماسک توییتر

چند هفته پس از توافق ابتدایی، ماسک تلاش کرد از این توافق خارج شود و ادعا کرد تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی توییتر بیشتر آن چیزی است که اعلام شده است. اما مدیران این شرکت در پاسخ گفتند که شیوه‌ای که او برای شمارش ربات‌ها استفاده کرده باعث این اختلاف نتیجه شده است. در نهایت کار به شکایت حقوقی کشید و قرار شد تا در روز 17 اکتبر (25 مهر) در دادگاه به آن رسیدگی شود، مگر اینکه قبل از آن زمان به شکل مسالمت‌آمیز بین طرفین حل و فصل شود که ظاهراً همین اتفاق در حال رخ دادن است.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها