ایلان ماسک ساخت تونل را به زودی شروع خواهد کرد!

یکی از خصوصیات ایلان ماسک به نمایش گذاشتن و پز دادن کارهایش است، یکی از آخرین خبرهای جنجالی وی در مورد طراحی تونلی جدید از فرودگاه لوس‌آنجلس تا دفتر کاریش در کمپانی اسپیس‌ایکس (SpaceX) بود. وی معتقد است پروژه جدید تونل می‌تواند مشکل ترافیکی را در شهر لوس‌آنجلس حل کند.

جمعه گذشته ماسک تصویری از دستگاه حفاری تونل را در حساب کاربری توییترش قرار داد که نشان می‌دهد پروژه ساخت تونل زیرزمینی اولویت اول کاری ایلان ماسک به شمار می‌آید. ناگفته نماند که این روزها بسیاری از افراد به دلیل ساکت ماندن ماسک در برابر قانون مهاجرتی ترامپ، وی را مورد انتقاد قرار داده‌اند زیرا وی یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ به شمار می‌آید.ایلان ماسک ساخت تونل را به زودی شروع خواهد کرد!

ماسک در آذر ماه گذشته اعلام کرد که برنامه ساختن تونل را از دفتر کاریش در کمپانی اسپیس‌ایکس با نام TBC (مخفف The Boring Company) شروع خواهد کرد. در آن زمان شنیدن این خبر از زبان موسس کمپانی‌های تسلا و اسپیس‌ایکس زیاد جدی گرفته نشد ولی بعد از گذشت چند ماه به نظر می‌رسد ماسک مصمم برای اجرایی کردن این پروژه است.

ایلان ماسک تصویر تونل جدید را بدون هیچ توضیحی، تنها با آوردن کلمه ماینکرافت (Minecraft) منتشر کرده است. ماینکرافت بازی ویدیوی است که در آن کاربر می‌تواند با جعبه‌های مکعبی شکل ساختمان بسازد یا هر جهانی را که می‌خواهد به صورت سه بعدی می‌تواند برای خودش خلق کند.ایلان ماسک ساخت تونل را به زودی شروع خواهد کرد!

به علاوه هفته گذشته یکی از کمپانی‌های باتجربه و اصلی با نام Terra Solutions Ltd اظهار علاقه‌مندی به کمک و مشاوره برای پروژه TBM کرد و هم‌ چنین ایلان ماسک در فینال مسابقات طراحی واگن هایپرلوپ شرکت کرد و گفت خبرهای بیشتری را به زودی درباره حفاری تونل منتشر خواهد کرد. ماسک در مصاحبه با خبرگزاری Los Angeles Daily گفت:

در حال حاضر ما هیچ ایده‌ای نداریم که چه کاری را داریم انجام می‌دهیم ولی به زودی دستگاه‌های حفاری به لوس‌آنجلس آورده خواهند شد و بعد از آن تصمیم خواهیم گرفت که پروژه TBM چگونه پیش خواهد رفت، اما من نسبت به انجام این پروژه بسیار خوشبین هستم و این پروژه باعث خواهد شد تکنولوژی‌های تونل‌های جاده‌ای، تونل‌های ریلی و تونل‌های هایپرلوپ در یکجا جمع شوند.

به علاوه خبرهای تازه حاکی از گرفتن جواز حفر تونل در عمق 15.24 متری در زیر زمین از پارکینگ کمپانی اسپیس‌ایکس تا بلوار کرن‌شاو (Crenshaw) توسط ماسک گرفته شده است.ایلان ماسک ساخت تونل را به زودی شروع خواهد کرد!

با این وجود هنوز مشخص نیست که آیا این پروژه به سرانجام خواهد رسید یا خیر ولی آن چیزی که مسلم است بلندپروازی‌های ایلان ماسک به کره زمین ختم نخواهد شد زیرا یکی از کارمندان اسپیس‌ایکس پیشنهاد کرده که پروژه تونل زدن را هم می‌توان به کره مریخ برد!

منبع mashable
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.