تبلیغ جدیدی از Airbnb پیغام معناداری برای ترامپ می‌فرستد!

کمپانی Airbnb صدای اعتراض خود در برابر قانون مهاجرتی ترامپ برای شهروندان 7 کشور جهان از جمله ایران را بلند کرد و به افرادی که نتوانسته بودند وارد خاک آمریکا بشوند به رایگان اسکان داد. چند روز گذشته، این کمپانی با همکاری مسابقات سوپر بول آمریکا تبلیغی را که حاوی پیغامی ساده با قانون مهاجرتی ترامپ داشت را منتشر کرد.

این تبلیغ 30 ثانیه‌ای کمپینی با هشتگ Weaccept# به معنای «ما قبول می‌کنیم» به راه انداخت که در آن صورت‌های افراد از قوم‌های مختلف با نوشته‌های زیر را همزمان نشان می‌داد.

ما معتقدیم که اهمیتی ندارد که شما چه کسی هستید، از کجا می‌آیید، عاشق چه کسی هستید یا چه چیزی را می‌پرستید، ما به همه تعلق داریم. هر چقدر بیشتر بپذیرید جهان زیباتر می‌شود.

به علاوه دیروز مدیرعامل کمپانی Airbnb «برایان چسکی» هم در توییتر خود نوشته‌ای شبیه به این تبلیغ را منتشر کرد.بعد از اجرایی شدن فرمان مهاجرتی ترامپ، پناهندگان و شهروندان 7 کشور اغلب مسلمان از ورود به آمریکا منع شدند. کمپانی Airbnb در پاسخ به این قانون اعلام کرد حدود 100 هزار نفر از جمله پناهندگان را به صورت رایگان تا پنج سال آتی اسکان می‌دهد. به علاوه مدیرعامل این کمپانی گفت:

اجازه ندادن به شهروندان و پناهندگان برای ورود به آمریکا غیرقانونی است و ما باید در کنار افرادی که تحت تأثیر این قانون قرار می‌گیرند، بایستیم.

این کمپانی به غیر از اسکان دادن این افراد اعلام کرد 4 میلیون دلار بودجه در طی چهار سال به کمیته بین‌المللی نجات (IRC) برای حمایت از جمعیت نیازمندان و مهاجران جهانی می‌دهد. دادستان کل ایالات متحده آمریکا در دولت اوباما «اریک هولدر» و سناتور جان کری در حساب‌های توییتریشان از این کمپین با آوردن هشتگ Weaccept# حمایت خود را اعلام کردند. اریک هولدر در نوشته‌اش گفته: این ما هستیم. ما با هم کار می‌کنیم. در کنار یکدیگر می‌ایستیم. ما یک ملت هستیم و ما یک مردم هستیم.جان کری حمایت خود را با نوشته زیر اعلام کرد:

من تحت تأثیر حمایت مردم و کمپانی‌هایی که در کنار مردم نیازمند ایستاده‌اند، قرار گرفتم ـ رهبری هم به این نیاز دارد!

قانون مهاجرتی ترامپ در روز یکشنبه توسط قاضی فدرال در شهر سیاتل آمریکا به حالت تعلیق درآمده است و افرادی که دارای ویزای آمریکا هستند می‌توانند از ایالت واشنگتن وارد آمریکا بشوند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها