دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

کارشناسان iFixit به ایرپادهای جدید اپل نمره صفر دادند

تیم کارشناسان حرفه‌ای iFixit در آخرین اقدام خود ایرپپادهای جدید اپل را مورد بررسی قرار دادند و بعد از بررسی‌ها تصمیم گرفتند تا نمره‌ی صفر به آن بدهند. از ویژگی‌های ساختاری این محصول می‌توان به وزن 4 گرمی، باتری کوچک، چیپ وایرلس Apple W1، میکروفون پرتوی، سنسورهای مجاورت و شتاب سنج اشاره کرد.

ایرپادهای جدید شاید از نظر طراحی و ساخت بسیار زیبا و حرفه‌ای باشند ولی تعمیر پذیریشان واقعاً سخت بوده و گویی اپل دلش نمی‌خواهد که ایرپادها تعمیر شوند. زمانی که یکی از ایرپادها را باز می‌کنید تمامی قطعات از هم جدا می‌شوند و اینطور به نظر می‌رسد که همه‌ی آن‌ها توسط چسبی مخصوص به هم چسبیده‌اند. در ابتدای جداسازی این محصول یک باتری کوچک و آنتن دیده می‌شود و در قسمت‌های پایینی نیز ورودی شارژر و میکروفون‌ها قرار گرفته‌اند.

در شارژر ایرپادها چسب کمتری به چشم می‌خورد و در نتیجه جدا کردن قسمت‌های آن برای تعمیر کمتر مخرب می‌باشد و آسان‌تر است.

بعد از انجام آزمایش‌های ایکس ری (X-ray) مشخص شد که اپل برای این که این محصول را سریع‌تر به تولید برساند در برخی از قسمت‌ها از لحیم کاری استفاده کرده است و این اتفاق سبب می‌شود که در دراز مدت عمر گجت کمتر شود.

ایرپادهای بدون سیم اپل شاید محصولی متفاوت و انقلابی باشند ولی متاسفانه نقاط منفی زیادی دارند. برای مثال می‌توان به کیفیت پایین صدای خروجی، تأخیر در ورود به بازار و راحت گمشدن و دزدیده شدن اشاره کرد. قیمت بالای این ایرپادها نیز انتقادهای زیادی به دنبال داشته و بسیاری را دلسرد کرده‌اند.

نظر شما درباره‌ی ایرپادهای جدید اپل چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar