کارشناسان iFixit به ایرپادهای جدید اپل نمره صفر دادند

تیم کارشناسان حرفه‌ای iFixit در آخرین اقدام خود ایرپپادهای جدید اپل را مورد بررسی قرار دادند و بعد از بررسی‌ها تصمیم گرفتند تا نمره‌ی صفر به آن بدهند. از ویژگی‌های ساختاری این محصول می‌توان به وزن 4 گرمی، باتری کوچک، چیپ وایرلس Apple W1، میکروفون پرتوی، سنسورهای مجاورت و شتاب سنج اشاره کرد.

ایرپادهای جدید شاید از نظر طراحی و ساخت بسیار زیبا و حرفه‌ای باشند ولی تعمیر پذیریشان واقعاً سخت بوده و گویی اپل دلش نمی‌خواهد که ایرپادها تعمیر شوند. زمانی که یکی از ایرپادها را باز می‌کنید تمامی قطعات از هم جدا می‌شوند و اینطور به نظر می‌رسد که همه‌ی آن‌ها توسط چسبی مخصوص به هم چسبیده‌اند. در ابتدای جداسازی این محصول یک باتری کوچک و آنتن دیده می‌شود و در قسمت‌های پایینی نیز ورودی شارژر و میکروفون‌ها قرار گرفته‌اند.

در شارژر ایرپادها چسب کمتری به چشم می‌خورد و در نتیجه جدا کردن قسمت‌های آن برای تعمیر کمتر مخرب می‌باشد و آسان‌تر است.

بعد از انجام آزمایش‌های ایکس ری (X-ray) مشخص شد که اپل برای این که این محصول را سریع‌تر به تولید برساند در برخی از قسمت‌ها از لحیم کاری استفاده کرده است و این اتفاق سبب می‌شود که در دراز مدت عمر گجت کمتر شود.

ایرپادهای بدون سیم اپل شاید محصولی متفاوت و انقلابی باشند ولی متاسفانه نقاط منفی زیادی دارند. برای مثال می‌توان به کیفیت پایین صدای خروجی، تأخیر در ورود به بازار و راحت گمشدن و دزدیده شدن اشاره کرد. قیمت بالای این ایرپادها نیز انتقادهای زیادی به دنبال داشته و بسیاری را دلسرد کرده‌اند.

نظر شما درباره‌ی ایرپادهای جدید اپل چیست؟

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها