اگزینوس 5100 به عنوان اولین مودم 5G جهان معرفی شد

شرکت کره‌ای سامسونگ اوایل سال جاری میلادی نمونه آزمایشی مودم 5G خود برای دستگاه های موبایل را در پشت درهای بسته نمایشگاه CES 2018 به معرض نمایش گذاشت، اما هیچ اطلاعاتی درباره اینکه این محصول چه زمانی به تولید انبوه خواهد رسید، ارائه نکرد. اما امروز، سامسونگ مودم اگزینوس 5100 (Exynos 5100) را به صورت رسمی معرفی کرد که اولین مودم 5G جهان به شمار می رود که به طور کامل با استانداردهای 3GPP (پروژه مشارکت نسل سوم) سازگار است.

مودم اگزینوس 5100 براساس تکنولوژی پردازشی 10 نانومتری طراحی شده و از تکنولوژی های دسترسی رادیویی قدیمی پشتیبانی می کند. همان طور که سامسونگ اشاره کرده، این مودم 5G از هر دو طیف زیر 6 هرتز و mmWave پشتیبانی کرده و مطابق با استانداردهای 3GPP است. همچنین اگزینوس 5100 از شبکه های قدیمی‌تر مانند GSM 2G / CDMA، WCDMA 3G، TD-SCDMA، HSPA و 4G LTE هم پشتیبانی می کند.

طبق گفته سامسونگ، این مودم قادر است با تنظیمات 5G زیر 6 هرتز سرعت دانلودی حداکثر برابر با 2 گیگابیت داشته و در تنظیمات mmWave هم به سرعت دانلود حداکثر 6 گیگابیت در ثانیه دست پیدا کند که این سرعت نسبت به نسل قبل به ترتیب 1.7 و 5 برابر شده است.

اما خبر بهتر اینکه سامسونگ تأیید کرده مودم اگزینوس 5100 تا پایان سال 2018 برای خریداران در دسترس قرار خواهد گرفت. رونمایی امروز سامسونگ نشان از این دارد که روند توسعه و تجاری سازی دستگاه‌های موبایل نسل پنجم یا 5G در آینده ای نزدیک بسیار سریع‎تر خواهد شد، به ویژه آن دستگاهی که مودم اگزینوس 5100 سامسونگ در آن‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها