سامسونگ ساخت تراشه اگزینوس با پردازنده گرافیکی RDNA را تأیید کرد

روز گذشته و در جریان رونمایی از تراشه اگزینوس 2100، سامسونگ بار دیگر تأیید کرد که با کمپانی AMD برای تولید تراشه پرچمدار نسل بعدی خود همکاری نزدیکی دارد و به شکل تلویحی اشاره کرد که این همکاری کاملاً موفقیت آمیز بوده است. اما این حرف به چه معنا است؟ با دیجی رو همراه باشید.

اظهارنظر دیروز سامسونگ بدان معناست که اولین تراشه از سری اگزینوس با پردازنده گرافیکی AMD مبتنی بر معماری RDNA در نسل بعدی و مدل جانشین اگزینوس 2100 رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت؛ تراشه‌ای که احتمالاً از اواخر سال جاری تولید خود را آغاز کرده و سال آینده در گوشی‌های سری گلکسی اس 22 به کار گرفته خواهد شد. البته این احتمال هم مطرح شده که این تراشه را امسال در گلکسی زد فولد 3 ببینیم. اما با توجه به اینکه سامسونگ هر سال تنها یک پردازنده پرچمدار عرضه می‌کند، این امر بسیار بعید به نظر می‌رسد.

پردازنده گرافیکی RDNA ای ام دی

لازم به ذکر است که در بیانیه مطبوعاتی سامسونگ آمده که همکاری این شرکت با AMD جهت تولید “محصولات مکمل” خواهد بود. به عبارت دیگر سامسونگ مجاز به ساخت و عرضه سخت افزاری بر اساس فناوری AMD نخواهد بود که در رقابت مستقیم با AMD باشد. این بدان معنی است که چیپ گرافیکی AMD تنها در تراشه‌های اگزینوس سامسونگ و برای استفاده در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، به کار گرفته خواهد شد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.