به لطف خودزنی واتساپ، تلگرام به رکورد 500 میلیون کاربر ماهانه رسید!

در روزهای اخیر و با اعلام سیاست‌های حریم خصوصی جدید واتساپ، این پیام رسان با ریزش شدید کاربران خود مواجه بوده و در این بین، تلگرام یکی از پیام رسان‌های جایگزینی بوده که افراد به سراغش رفته‌اند. پاول دوروف، بنیان‌گذار و مدیرعامل تلگرام روز گذشته در کانال شخصی خود اعلام کرد که تعداد کاربران فعال ماهانه این پیام رسان از 500 میلیون نفر عبور که در این در حالی است که 25 میلیون نفر تنها در عرض 72 ساعت گذشته ثبت نام کرده‌اند! با دیجی رو همراه باشید.

تلگرام در سال‌های اخیر همواره روند رو به رشدی داشته و منبع باز بودن و وجود قابلیت‌های متنوع و کاربردی این پیام رسان باعث شده تا از زمان راه‌اندازی آن در ماه اوت 2013 به این سو، روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده شود. اخیراً و با جنجال‌های به وجود آمده بر سر قوانین حریم خصوصی جدید واتساپ، تقاضا برای ثبت نام در تلگرام به شکلی غیرمعمول افزایش پیدا کرده و این پیام رسان با سیل کاربران کوچ کرده از واتساپ روبرو شده است.

دوروف در اطلاعیه اخیر خود همچنین برخی اطلاعات آماری از تلگرام را نیز ارائه کرده و گفته است کاربران جدید از سراسر جهان به سمت تلگرام آمده‌اند و در این بین سهم آسیا 38 درصد، اروپا 27 درصد، آمریكای لاتین 21 درصد و منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریق) 8 درصد بوده است.

تلگرام

با رسیدن به 500 میلیون کاربر، تلگرام چه تغییری خواهد کرد؟

دوروف پیش از این و در پست قبلی خود به برنامه‌های جدید کسب درآمد تلگرام در آینده اشاره کرده بود. این برنامه‌ها شامل ارائه برخی ویژگی‌های رده بالا و پولی برای صاحبان مشاغل و کاربران حرفه‌ای خواهد بود، در حالی که تمام ویژگی‌های فعلی همچنان بدون هزینه در دسترس خواهند بود. تلگرام همچنین قصد دارد تبلیغات را نیز به شکلی مدیریت شده و قانونمند وارد پلتفرم خود کند. البته این تبلیغات تنها در گروه‌ها و کانال‌های بزرگ نمایش داده خواهند شد و چت‌ها و گروه‌های خصوصی همچنان بدون هرگونه تبلیغی خواهند بود.

دوروف روز 23 دسامبر 2020 در این خصوص گفته بود:

این [برنامه درآمدزایی] به ما امکان می‌دهد تا روند رشد و نوآوری را در دهه‌های پیش رو حفظ کنیم. ما قادر خواهیم بود ویژگی‌های جدید بی‌شماری را اضافه کرده و از میلیاردها کاربر جدید استقبال کنیم. با وجود تمام این کارها، همچنان مستقل خواهیم ماند و به ارزش‌های خود وفادار خواهیم بود، و تعریف جدیدی را از نحوه فعالیت یک شرکت فناوری ارائه خواهیم کرد.

در آن زمان اشاره شده بود که تلگرام برنامه‌های درآمدزایی خود را با رسیدن به رکورد 500 میلیون کاربر، اجرایی خواهد کرد. اکنون که این هدف محقق شده (البته به لطف واتساپ!)، باید دید که چه زمانی قابلیت‌های پولی و تبلیغات وارد این پلتفرم پیام رسانی می‌شوند. احتمالاً به زودی شاهد اطلاع‌رسانی‌های بیشتر از سوی تلگرام خواهیم بود.

منبع indianexpress
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها