اوج جنگ دو غول اینترنت؛ فروشگاه اپلیکیشن فیسبوک راه اندازی خواهد شد؟

هرچند که کمپانی‌های گوگل و فیسبوک در ظاهر همانند دو متحد در یک صف قرار دارند، اما منابع اطلاعاتی خبر از وجود تنش شدید در بین این دو غول اینترنت می‌دهند.

این گزارشات حاکی از آن است که در واقع فیسبوک به دلیل مقابله با هرگونه ایجاد تنش از سوی رقیب خود، در حال برنامه ریزی‌هایی است. یکی از این برنامه‌های گسترده ساخت یک فروشگاه اپلیکیشن همانند گوگل پلی است. درواقع با این کار فیسبوک تلاش خواهد کرد تا مشترکین فروشگاه گوگل یا همان گوگل استور را به سمت فروشگاه خود بکشاند.

البته فیسبوک و گوگل تا به این لحظه تنش موجود را با سیاستی خاص تایید نکرده اسن اما بعید به نظر می‌رسد که کمپانی فیس بوک جدا از این تنش هم علاقه ای برای احداث یک فروشگاه اپلیکیشن رسمی با نام خود نداشته باشد.

این منابع عنوان می‌کنند که فیسبوک آماده مقابله با سناریوی احتمالی گوگل در قبال حذف اپلیکیشن‌های مرتبط با این کمپانی است. در ادامه این شایعات ظاهراً فیسبوک در حال آزمایش این فروشگاه بر روی تعدادی محدودی از کاربران خودش است که از طریق آن می‌توانند اپلیکیشن‌های اندرویدی را به آسانی دریافت نمایند.

با این حال به نظر می‌رسد که این گزارشات بیش از یک شایعه بوده باشند. با آنکه فکر حذف یکی از موفق ترین و محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی از گوگل پلی سخت است اما با افزایش این تنش‌ها، این قضیه بعید به نظر نخواهد رسید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع digitaltrends
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
شرکت برنامه نویسی موبایل
4 سال قبل

به نظر من اگه فیس بوک این کارو بکنه اندروید خیلی پیشرفت خواهد کرد