آی پینز

مسنجر فیس بوک دستیار هوشمند “M” را به خدمت می گیرد

Facebook Messenger دستیار جدیدی را به نام Messenger M منتشر کرده است. عملکرد M این چنین است: شما می توانید بر اساس محتوای مکالمه‌ی خود، پیشنهاد هایی برای عملی که می خواهید اتخاذ کنید دریافت کنید(درست در صفحه‌ی Message). این تماماً آشنا بنظر می رسد! با “Google” شروع می شود و با “Assistant” تمام می شود.

اشتباه نکنید! M یک دستیار اسمارت فون تمام عیار نیست. بلکه بیشر شبیه به کار Google Assistant در Google Allo در اوایل حضور آن است.(تفاوت عمده این است که Facebook Messenger هم اکنون حدود 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد).

M می تواند پیشنهاد ها را در قالب یک حباب ظاهر شونده (pop-up bubble) به دید شما برساند. M می تواند به دوستان شما پول بفرستد، از طریق اپ های حمل و نقل درخواست یک خودرو دهد و برنامه های شما را با دوستانتان هماهنگ کند.

بهترین مثال آن این است: وقتی دوست شما می پرسد که “کجا هستی؟”، M پیشنهاد می دهد که موقعیت خود را با او به اشتراک بگذارید.حباب پیشنهاد را لمس کنید و شما مجبور نخواهید بود که منو های چت را شخم بزنید تا موقعیت خود را به اشتراک بگذارید. شما همچنین می توانید روی حباب پیشنهاد نگه دارید تا تا پیشنهادات بیشتری را ببینید. به کنار کشیدن، آن پیشنهاد را می بندد.

مسنجر فیس بوک دستیار هوشمند

حقیقتاً فیس بوک مدتی بود که چندی از این قابلیت ها را در دست بررسی داشت. مخصوصاً پیشنهاد درخواست ماشین، هر زمان که از “تاکسی”، آدرس جدید یا احتیاج به وسیله نقلیه صحبتی کنید این پیشنهاد ظاهر می شود.

در اولین روز شروع به کار، این قابلیت های اصلی برای Messenger M در دسترس خواهد بود:

  • -پیشنهاد استیکر
  • -در خواست و یا فرستادن پول
  • -اشتراک گذاری موقعیت
  • -برنامه ریزی با یک دوست(برای مفاد گفتگوی شما یادآور تنظیم خواهد کرد)
  • -رای گیری در چت های گروهی
  • -درخواست خودرو از Uber یا Lyft

-هم اکنون، Messenger M در دسترس تمام کاربران iOS و Android در ایالات متحده است. برای کسانی که در خارج از ایالات متحده هستند این به روزرسانی نهایتاً در دسترس قرار خواهد گرفت. فیس بوک می گوید که ما باید انتظار دیدن قابلیت های بیشتری که از هوش مصنوعی بهره می گیرند و تجربه کلی را تقویت می کنند باشیم.

اگر شما دیوانه‌ی هیچکدام از قابلیت های M  نیستید، می تواند به راحتی در تنظیمات آن را غیر فعال کنید.

منبع GsmArena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها