نام کمپانی فیسبوک به «متا» (Meta) تغییر یافت

در هفته‌های گذشته شایعات زیادی در مورد تغییر نام تجاری فیسبوک به متاورس (Metaverse) شنیده می‌شد و حالا مشخص شده که این شایعات تاحدودی زیادی درست بوده‌اند. در واقع، کمپانی فیسبوک از این پس متا (Meta) نام خواهد داشت و یک لوگوی جدید هم برای آن در نظر گرفته شده است. با دیجی رو همراه باشید.

همین ابتدای کار اشاره کنیم که نام شبکه اجتماعی فیسبوک هیچ تغییری نکرده و کمپانی فیسبوک به عنوان مالک شبکه‌های فیسبوک، اینستاگرام، واتس اپ و آکیولوس به متا تغییر نام یافته است. پس فیسبوک از این به بعد به عنوان یکی از محصولات متا شناخته خواهد شد.

لوگوی متا

بنا به گفته مسئولان، شرکت متا قرار است در دو بخش عملیاتی عمده فعالیت داشته باشد: خانواده برنامه‌ها و آزمایشگاه‌های واقعیت. از اسم این بخش‌ها به خوبی می‌توان به ساختارشان پی برد؛ همه برنامه‌های متعلق به فیسبوک که در حال حاضر می‌شناسیم و یا قرار است تولید شوند، در دسته اول جای می‌گیرند و تمامی تحقیقات و فعالیت‌های مرتبط با واقعیت افزوده و مجازی هم در دسته دوم طبقه‌بندی خواهد شد.

متا قصد دارد مفهوم متاورس (جهان مجازی) را توسعه داده و به نوعی آن را احیاء کند. هدف از ایجاد چنین مفهومی نیز کمک به مردم کمک برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر، یافتن گروه‌ها و جوامع مرتبط و رشد کسب و کار، عنوان شده است. بنابراین، در مجموع به نظر می‌رسد رویکرد شرکت هیچ تغییر خاصی نکرده و تنها نام آن به متا تغییر یافته است.

زاکربرگ و متا
مارک زاکربرگ، خالق فیسبوک

در توضیحات متا آمده است:

متاورس همانند ترکیبی از شبکه‌های اجتماعی آنلاین امروزی است که گاهی اوقات به فضای سه‌بعدی نیز گسترش یافته یا حتی پا به دنیای فیزیکی می‌گذارد. این شبکه گسترده به شما امکان می‌دهد تجارب خود را به شکل همه جانبه با افراد دیگر به اشتراک بگذارید و بتوانید کارهایی را با هم انجام دهید که در حالت عادی به واسطه فاصله فیزیکی یا عوامل دیگر، نمی‌توانستید انجام دهید. این یک تحول جدید در خط سیر طولانی فناوری‌های اجتماعی است.

متا

در واقع، متا قصد دارد دنیایی مجازی خلق کند که هر شخصی در آن خانه، محل کار و … خاص خود را دارد! شما در این دنیا خانه‌ای موسوم به Horizon Home خواهید داشت که می‌توانید دوستان خود را به آن دعوت کرده، با هم فیلم ببینید، بازی کنید و یا هر فعالیت مجازی دیگری انجام دهید. Horizon Home  در دنیایی به نام Horizon Worlds که فعلاً در مرحله بتا قرار دارد. محل‌های کار هم با نام Horizon Workrooms وجود خواهند داشت که متا قصد دارد به وسیله آن‌ها سیستم همکاری و انجام پروژه‌های گروهی را متحول کند. و در نهایت می‌توان به Horizon Venues اشاره کرد که محلی برای تماشای کنسرت‌های موسیقی، مسابقات ورزشی و غیره است. بنابراین، می‌توان گفت هورایزن (Horizon) در دنیای جدیدی که متا توصیف کرده، معنی “اجتماعی” دارد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها