فیسبوک در فکر ادغام بخش‌های فید خبری و استوری است؟

این طور که به نظر می‌رسد، فیسبوک به دنبال تست روش جدیدی برای مشاهده محتوای فید خبری (News Feed) و استوری‌ها (Stories) در شبکه اجتماعی است. این قابلیت جدید ممکن است محتوای دو منبع را در یک جا ادغام کرده و بنابراین اسکرول کردن در فیسبوک می‌تواند جای خود را به  کشیدن صفحه به راست و چپ بدهد.

این قابلیت جدید اولین بار توسط یک مهندس نرم افزار به نام جین مانچون وانگ کشف شده و وی متوجه شده که فیسبوک در حال آماده‌سازی این ویژگی است. خانم وانگ در بررسی‌های خود به این نکته پی برده که فیسبوک فعلاً در حال تست این قابلیت است و البته یک تصویر متحرک را نیز برای نشان اثبات ادعای خود منتشر کرده است.

بنابراین اگر چنین قابلیتی نهایی شده و در دسترس کاربران قرار گیرد، از این پس برای خواندن محتواهایی مانند اخبار و استوری‌ها، به جای پیمایش و اسکرول کردن صفحه از بالا به پایین، تنها کافیست تا صفحه را به چپ و راست کشیده و به سرعت به مطالب قبلی و بعدی منتقل شد. این قابلیت همچنین امکان نمایش اخبار و استوری‌ها را به صورت کنار هم یا ساید بای ساید هم فراهم خواهد کرد.

فیسبوک نیز مانند بسیاری از شرکت‌های فعال در اینترنت، هر از گاهی قابلیت‌های جدیدی را تست و آزمایش می‌کند، اما این به معنای نهایی شدن حتمی و در دسترس قرار گرفتن آن‌ها نیست. در واقع اطلاعاتی که فیسبوک از این مرحله تست این ویژگی به دست می‌آورد، ممکن است نتواند نظر مدیران شرکت را جلب کرده و به بخشی از شبکه اجتماعی عظیم فیسبوک بدل شود. به هر حال، مسئولان فیسبوک هنوز هیچ اظهار نظری درباره تست قابلیت مذکور نکرده‌اند و از همین رو نمی‌توان هیچ تاریخ عرضه‌ای برای در دسرس قرار گرفتن احتمالی آن متصور بود.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها