فیسبوک در فکر ادغام بخش‌های فید خبری و استوری است؟

این طور که به نظر می‌رسد، فیسبوک به دنبال تست روش جدیدی برای مشاهده محتوای فید خبری (News Feed) و استوری‌ها (Stories) در شبکه اجتماعی است. این قابلیت جدید ممکن است محتوای دو منبع را در یک جا ادغام کرده و بنابراین اسکرول کردن در فیسبوک می‌تواند جای خود را به  کشیدن صفحه به راست و چپ بدهد.

این قابلیت جدید اولین بار توسط یک مهندس نرم افزار به نام جین مانچون وانگ کشف شده و وی متوجه شده که فیسبوک در حال آماده‌سازی این ویژگی است. خانم وانگ در بررسی‌های خود به این نکته پی برده که فیسبوک فعلاً در حال تست این قابلیت است و البته یک تصویر متحرک را نیز برای نشان اثبات ادعای خود منتشر کرده است.

بنابراین اگر چنین قابلیتی نهایی شده و در دسترس کاربران قرار گیرد، از این پس برای خواندن محتواهایی مانند اخبار و استوری‌ها، به جای پیمایش و اسکرول کردن صفحه از بالا به پایین، تنها کافیست تا صفحه را به چپ و راست کشیده و به سرعت به مطالب قبلی و بعدی منتقل شد. این قابلیت همچنین امکان نمایش اخبار و استوری‌ها را به صورت کنار هم یا ساید بای ساید هم فراهم خواهد کرد.

فیسبوک نیز مانند بسیاری از شرکت‌های فعال در اینترنت، هر از گاهی قابلیت‌های جدیدی را تست و آزمایش می‌کند، اما این به معنای نهایی شدن حتمی و در دسترس قرار گرفتن آن‌ها نیست. در واقع اطلاعاتی که فیسبوک از این مرحله تست این ویژگی به دست می‌آورد، ممکن است نتواند نظر مدیران شرکت را جلب کرده و به بخشی از شبکه اجتماعی عظیم فیسبوک بدل شود. به هر حال، مسئولان فیسبوک هنوز هیچ اظهار نظری درباره تست قابلیت مذکور نکرده‌اند و از همین رو نمی‌توان هیچ تاریخ عرضه‌ای برای در دسرس قرار گرفتن احتمالی آن متصور بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.