فیسبوک ارز دیجیتالی جدید خود به نام «لیبرا» را معرفی کرد

همان طور که انتظار می رفت، فیسبوک یک واحد پول دیجیتالی یا ارز رمزی جدید به نام لیبرا (Libra) را معرفی کرد که قرار است از سال 2020 در دسترس کاربران قرار گیرد. این واحد پولی که به عنوان یک کیف پول دیجیتال جدید برای ارزهای دیجیتالی جدید معرفی شده، به مشتریان اجازه می دهد که ارزهای دیجیتالی خود را کاملاً امن نگه دارند و در عین حال قادر به انجام معاملات مختلف نیز باشند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

وقتی لیبرا در سال 2020 عرضه شود، این کیف پول دیجیتالی در مسنجر فیسبوک، واتس‌اپ، و همچنین به عنوان یک برنامه کاملاً مستقل در دسترس خواهد بود. فیسبوک دلیل تصمیم خود برای عرضه چنین سرویسی را پاسخگویی به نیاز کاربران برای ذخیره، ارسال و یا خرج کردن پول، حتی در شرایطی که فاقد حساب بانکی هستند، ذکر کرده است.

ظاهراً بسیاری از مردم در سراسر جهان، به خصوص در کشورهای در حال توسعه، حتی از ساده‌ترین خدمات مالی نیز بی بهره هستند. کالیبرا (Calibra)، شرکتی که در پشت پرده سرویس مالی جدید فیسبوک قرار دارد، به منظور حل این مشکل، لیبرا را معرفی کرده تا کسانی که حتی حساب بانکی هم ندارند بتوانند اقدام به ذخیره، ارسال و خرج کردن پول‌های خود در فضای آنلاین باشند.

فیسبوک ارز دیجیتالی جدید خود به نام «لیبرا» را معرفی کرد

مهم‌تر از همه اینکه، کالیبرا این امکان را برای کاربران فراهم کرده که بتوانند لیبرا را به هر کسی که دارای گوشی هوشمند است بفرستند. این کار در واقع به سادگی فرستاندن یک پیام متنی خواهد بود. البته قرار است در آینده خدمات بیشتری برای کسانی که از لیبرا استفاده می کنند، ارائه شود که از جمله آن‌ها می‌توان به پرداخت صورتحساب‌ها و قبوض اشاره کرد.

فیسبوک می گوید که کالیبرا به هیچ وجه اطلاعات حساب و یا اطلاعات مالی افراد را بدون رضایت آنان با سرورهای خود و یا هر شرکت شخص ثالث دیگری، به اشتراک نخواهد گذاشت. علاوه بر این، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان به این نکته نیز اشاره کرده که کالیبرا از اطلاعات فیسبوک برای مطابقت دادن کارها با قوانین، امن نگه داشتن حساب‌های مشتریان و جلوگیری از فعالیت‌های جنایی، استفاده خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند و دید ارز دیجیتالی جدید فسیبوک تا چه حد مورد اقبال شرکت‌های تجاری فعال در فضای مجازی قرار خواهد گرفت و آیا شرکت‌های فعال در کشورهای در حال توسعه، در صورت درخواست کارکنان خود، حاضر خواهند بود دستمزد آن‌ها را با واحد پولی لیبرا پرداخت کنند یا نه.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها