فیسبوک: حداقل 5 سال تا عینک‌های AR واقعی فاصله داریم!

واقعیت افزوده (Augmented reality) پروژ‌ه‌ای است که بسیار در مورد آن صحبت شده است، ولی این بدان معنا نیست که شما به زودی بتوانید تکنولوژی مربوط به آن را ببینید. به‌طوری‌که مارک زاکربرگ در صحبت‌های اصلی خود در کنفرانس F8 آن را روشن ساخت، AR برای آینده است. و پس از آن میکل آبراش، دانشمند ارشد Oculus، در مورد روند امروزی این تکنولوژی‌ صحبت کرد.

در روز دوم سخنرانی‌های F8، آبراش گفت که یک اتاق شلوغ و پر از توسعه دهندگان و مطبوعات حضور دارند که همواره در حال کار بر روی عینک واقعیت افزوده هستند و تا دستیابی به آن حداقل 5 سال زمان باقی‌مانده است. این زمان برآورد اولیه او بود، حتی گفت ممکن است 10 سال زمان ببرد. یا حتی بیشتر!

او گفت تکنولوژی AR امروزی، نقطه‌ای درمحاسبات سال 1971 بوده است، به عبارت دیگر، آن یک طرح قدیمی است.

همه این فناوری‌ها نیاز به پیشرفت دارند تا عینک AR را به واقعیت نزدیک‌تر کنند.

بعد از کمی وقفه مارک زاکربرگ سخنرانی بزرگ خود را آغاز نمود و با افتخار اعلام کرد که فیسبوک در حال ساخت دوربین پلتفرم AR بعدی است. بعد از آن دانشمند ارشد شرکت در مورد تفاوت حالت فعلی AR با اولین رابط‌های کاربری گرافیکی توضیح داد.

با توجه به کار بر روی عینک AR می‌توان گفت که در آینده واقعیت افزوده یک فرض محال نخواهد بود. حتی در فرم اولیه نشان داده شده در F8 آن یک ابزار قدرتمند است و فیسبوک در نظر دارد تا اولین تولید کننده‌اش باشد و به همین جهت به سمت تکمیل آن قدم بر می‌دارد.

منبع mashable
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها