با اختراعات عجیبی که خیلی دوام نیاوردند، آشنا شوید

یک‌سری از اختراعات هستند که بشر دوست دارد آنها را داشته باشد، اما وقتی اختراع می‌شوند، تازه متوجه می‌شود که همچین آش دهن سوزی هم نیستند! یک سری اختراعات هم هستند که یک زمان محدود کاربرد دارند اما پس از مدتی دیگر دوره‌شان به سر می‌رسد و همچنین اختراعاتی هم وجود دارد که پوچی محض‌اند! در ادامه قصد داریم شما را با اختراعات عجیبی که خیلی دوام نیاوردند، اشنا کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

1_ ماسک ضد کولاک

زنان پوشش‌های پلاستیکی را به‌منظور محافظشان از طوفان‌های برف در سال 1939 در مونترال استفاده می‌کردند.

2_ آمفیکار

رئیس‌جمهور Lyndins Johnson را در تصویر می‌بینیم که آمفیکارش را در 10 آوریل سال 1965 می‌راند. این وسیله چندین سال در دهه‌ی 1960 تولید شد. او دوست داشت یک سری مهمان را به ماشین بیاورد و بعد به دروغ بگوید که ماشین ترمز بریده و اکنون داخل دریاچه فرو می‌روند.

3_ نگه‌دارنده‌ی بسته‌ی سیگار

عکس، تصویر یک مدل به نام فرانسیس ریچارد را نشان می‌دهد که یک پاکت سیگار را با استفاده از این نگه‌دارنده می‌کشد؛ سال 1955

4_ قفس بچه

تصویر پرستاری را نشان می‌دهد که کودک را درون یک قفس سیمی که به خارج از پنجره‌ی یک ساختمان بلند متصل شده، در شهر نیویورک قرار داده است. این قفس بیشتر برای بچه‌های کسانی بود که در ساختمان‌های بلند زندگی می‌کنند و باغ و باغچه‌ای ندارند؛ 23 ژوئن 1937.

5_ کلاه فولادی و خنجر دستی

تصویر مردی را با کلاه فولادی و عینک ایمنی و یک خنجر دستی نشان می‌دهد که توسط ارتش انگلستان در طی جنگ جهانی اول تولیدشده است.

6_ سیکلومر

یک دوچرخه‌ی دوزیست؛ سال 1932

7_ پیانویی برای تخت

این پیانو برای کسانی طراحی‌شده که روی تخت بستری هستند؛ بریتانیا، سال 1935.

8_ کالسکه‌ی ضدگاز

زنی یک کالسکه‌ی مقاوم در برابر حملات را در انگلستان سال 1938 آزمایش می‌کند.

9_ پیدا کننده‌ی مکان هواپیما

تصویر، امپراطور ژاپنی Hirohito را نشان می‌دهد که از مکان‌یاب‌های آکوستیک هواپیمای ارتش خود بازدید می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانستند قبل از اختراع رادار و قبل از پایان جنگ جهانی دوم، هواپیماها را از روی صدای موتور آن‌ها شناسایی کنند.

10_ عینک‌های همبلین

این‌ها عینک‌هایی آینه‌ای بودند که برای مطالعه در تخت طراحی‌شده بودند؛ انگلستان، سال 1936.

11_ موتورسیکلت با چوب اسکی

عکس، تصویر مردی را نشان می‌دهد که سوار بر موتور چوب اسکی دار شده تا بتواند در برف هم جابه‌جا شود؛ سوئیس، در طی جنگ جهانی اول، حدود 1914 تا 1918.

12_ موتور بورد

مخترع هالیوودی، Joe Gilpin را سوار بر تخته‌ی موج‌سواری موتوردار در سال 1948 در تصویر مشاهده می‌کنیم.

13­ پیسواق

در عکس پسری را که در کنار یکی از توالت‌های عمومی صرفاً مخصوص ادرار در شهر پاریس در قرن 19 ایستاده را مشاهده می‌کنیم. تعداد این‌ها به هزار عدد رسیده بود. در حدود سال 1865.

14_ تپانچه‌ی دوربین‌دار

در تصویر یک کلت 38 را به همراه یک دوربین کوچک مشاهده می‌کنیم که وقتی ماشه را می‌کشید به‌طور خودکار عکس‌برداری می‌کند. ۶عکس گرفته‌شده توسط دوربین در سمت چپ تصویر قابل‌مشاهده است؛ نیویورک، سال 1938.

 

منبع /all-that-is-interesting.
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar