بازی FIFA 23 با نام EA Sports FC عرضه خواهد شد

پیش از این شایعاتی از تغییر نام بازی‌های سری فیفا (FIFA) شنیده می‌شد و حال بر اساس یک گزارشی جدید، EA Sports در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای حذف نام فیفا از سری شبیه‌ساز فوتبال خود است.

قبلاً می‌دانستیم که کمپانی بزرگ EA در حال بررسی امکان تغییر نام سری بازی‌های فیفا است، اما طبق گزارش جف گراب از وب‌سایت VentureBeat، این شرکت اکنون برنامه‌های خود برای حذف نام فیفا را عملی کرده و در حال پیشبرد آن است.

به گفته منابع گراب، EA قصد دارد این تغییر بزرگ را در بازی‌های فوتبالی محبوب خود اعمال کند، زیرا دیگر نمی‌خواهد برای استفاده از نام فیفا و دریافت مجوز آن، پولی بپردازد. ظاهراً فدراسیون جهانی فوتبال از EA درخواست یک میلیارد دلار کرده تا بتواند همچنان از نام «فیفا» در بازی‌های خود استفاده کند!

اما سؤال اینجاست که سری بازی‌های فیفا از این به بعد چه نامی خواهند داشت؟ به گفته گراب، توسعه دهنده بازی فعلاً ساخت عنوان جدید را با نام EA Sports FC پیش می‌برد. البته، استفاده از این نام تعجبی هم ندارد، چرا که این نام تجاری از اکتبر 2021 و قبل از اینکه EA Sports اعلام کند در حال بررسی حذف نام فیفا است، به ثبت رسیده بود.

بنابراین، بازی FIFA 23 را احتمالاً با عنوان EA Sports FC، یا نامی شبیه به آن، در بازار خواهیم دید. هنوز مشخص نیست که با تغییر نام بازی، استفاده از اعداد در آن به طور کامل کنار گذاشته خواهد شد یا خیر.

بازی فیفا
EA حتی با کنار گذاشتن نام FIFA هم می‌تواند از سایر مجوزها برای چهره و نام بازیکنان و موارد دیگر استفاده کند.

علاوه بر این، فیفا اوایل ماه جاری علامت تجاری خود را تمدید کرد و در اسناد مربوط به آن از بازی‌های ویدیویی نیز در میان کالاهای خود نام برد. اشاره به بازی‌های ویدیویی این تصور را می‌تواند ایجاد کند که فدراسیون جهانی فوتبال برنامه‌هایی برای ساخت سری بازی‌های مخصوص به خود دارد یا حتی می‌خواهد سری فیفا را به تنهایی ادامه دهد! اما باید توجه داشت که در اسناد تمدید علامت تجاری فیفا به کالاهای زیادی ، از روغن‌ها و گریس‌های صنعتی گرفته تا بیمه، اشاره شده و بنابراین به احتمال زیاد فدراسیون جهانی فوتبال با نام بردن از بازی‌های ویدیویی می‌خواهد جلوی کسانی را که در آینده ممکن است به فکر استفاده از نام فیفا در بازی‌هایشان بیفتند، بگیرد.

بنابراین، تغییر نام سری بازی‌های فیفا در این مرحله اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد و البته تاحدودی هم می‌توان به سران EA حق داد. سری بازی‌های فیفا بعد از این همه سال مسلماً از نام خود فراتر رفته‌اند و همان‌طور که EA قبلاً اعلام کرده بود، مجوز استفاده از نام فیفا، هیچ تأثیری بر روی مجوزهای دیگر ندارد و می‌توان با یک نام دیگر، همچنان از اسامی بازیکنان، باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و … استفاده کرد و نباید شاهد تغییر بزرگی در محتوای بازی باشیم.

اما، با این حال نام EA Sports FC چندان جذاب به نظر نمی‌رسد و بیشتر شبیه به اسم یک تیم فوتبال محلی است تا بازی شبیه‌ساز فوتبال! در هر صورت، EA Sports هنوز به صورت رسمی نام آینده سری فیفا را اعلام نکرده و هنوز هیچ چیز قطعی نیست. هر چند که با توجه به شواهد و قرائن انتظار می‌رود در ماه‌های پیش رو موضوع تغییر نام این سری رسماً تأیید شود.

منبع techradar
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها