سونی از سرویس‌های اشتراکی جدید پلی استیشن پلاس رونمایی کرد

سونی اخیراً از سرویس‌های آنلاین جدید پلی استیشن پلاس رونمایی کرده، که شامل سه نوع اشتراک مختلف با نام‌های Extra ،Essential و Premium می‌باشد. این سرویس‌ها قرار است امکان دسترسی به عناوین زیادی از کنسول‌های قدیمی سونی را فراهم کنند که در ادامه به تشریح جزئیات هر کدام خواهیم پرداخت. با دیجی رو همراه باشید.

اولین سرویس، پلی استیشن پلاس اسنشیال (PlayStation Plus Essential) است که دقیقاً مشابه با سرویس فعلی پلی استیشن پلاس می‌باشد. این سرویس همه مزایای پلاس فعلی، مانند دو بازی رایگان در ماه، دسترسی به بخش چند نفره آنلاین، ذخیره ابری و تخفیف‌های ویژه را شامل می‌شود. قیمت آن نیز بدون تغییر بوده و کاربران باید برای یک ماه 10 دلار، سه ماه 25 دلار و یک سال 60 دلار پرداخت کنند. همه کاربران فعلی پلی استیشن پلاس به این سرویس منتقل خواهند شد.

پلی استیشن پلاس

مورد بعدی جایی است که همه چیز جالب می‌شود. در این سرویس اشتراکی جدید که پلی استیشن پلاس اکسترا (PlayStation Plus Extra) نام دارد، تمام مزایای سرویس اسنشیال در دسترس بوده و علاوه بر آن کاربران می‌توانند به یک مجموعه 400 تایی از بازی‌های PS5 و PS4 دسترسی داشته باشند و تا زمانی که اشتراک‌شان فعال است، می‌توانند هر زمان که بخواهند این عناوین را دانلود کرده و بازی کنند. شایان ذکر است که بازی‌های مذکور هم شامل تولیدات استودیوهای داخلی پلی استیشن و هم عناوین توسعه دهندگان شخص ثالث می‌باشد.

هزینه اشتراک پلی استیشن پلاس اکسترا برای یک ماه 15 دلار، سه ماه 40 دلار و یک سال 100 دلار تعیین شده است.

در نهایت به پلی استیشن پلاس پریمیوم (PlayStation Plus Premium) می‌رسیم که گران‌ترین گزینه پیشنهادی سونی است. این سرویس شامل تمام مزایای اسنشیال و اکسترا بوده و بازی بیشتری را به لیست بازی‌های رایگان اضافه می‌کند. با خرید اشتراک پریمیوم، علاوه بر 400 بازی PS5 و PS4 می‌توانید به 340 بازی از کنسول‌های PS3 ،PS2 ،PS1 و PSP نیز دسترسی داشته باشید. بازی‌های PS3 تنها به صورت ابری استریم می‌شوند اما عناوین PS2 ،PS1 و PSP را می‌توان بر روی کنسول نیز دانلود کرد.

سرویس پریمیوم همچنین امکان استریم ابری را برای بازی‌های PS4 موجود در سرویس اکسترا را نیز مهیا می‌کند. تمام 740 بازی موجود در این سرویس را می‌توان بر روی پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی به صورت ابری اجرا کرد.

پلی استیشن پلاس

قیمتی که سونی برای اشتراک پلی استیشن پلاس پریمیوم در نظر گرفته، ماهانه 18 دلار، سه ماهه 50 دلار و سالانه 120 دلار است. تمام کاربران موجود PlayStation Now بدون پراخت هیچ هزینه اضافه‌ای به این طرح انتقال داده خواهند شد. در ضمن، باید اشاره کنیم که خود سرویس PlayStation Now نیز دیگر به صورت یک سرویس مستقل ارائه نخواهد شد.

طرح پریمیوم فقط در مناطقی در دسترس خواهد بود که امکان استریم ابری دارند. در مناطق دیگر، سونی طرحی با عنوان پلی استیشن پلاس دلوکس (PlayStation Plus Deluxe) را جایگزین خواهد کرد که ارزان‌تر بوده و فاقد قابلیت استریم ابری است. به جز این، در سایر موارد این سرویس هیچ فرقی با پریمیوم نخواهد داشت.

طرح‌های جدید پلی استیشن پلاس به صورت مرحله‌ای منتشر خواهند شد. راه‌اندازی اولیه سرویس‌ها برای ماه ژوئن و در آسیا برنامه‌ریزی شده و به دنبال آن کاربران آمریکای شمالی، اروپا و سایر نقاط جهان که پلی استیشن پلاس در آن‌ها فعال است، به طرح‌های اشتراکی جدید سونی خواهند پیوست. غول ژاپنی قصد دارد تا پایان نیمه اول سال 2022 تمام مناطق تحت پوشه شبکه پلی استیشن را به طرح‌های جدید منتقل کند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها