اولین شبکه‌ی اینترنت 5G در بریتانیا فعال شد

شرکت مخابراتی وودافون، اولین پوشش شبکه‌ای اینترنت 5G را در بریتانیا آغاز کرد.

این شرکت انگلیسی، صبح امروز شروع به پخش ویدیو‌هایی از مقر خود در سالفورد منچستر با استفاده از اینترنت 5G کرد تا نسل بعدی از اینترنت بی‌سیم را در معرض آزمایش قرار دهد.

با توجه به قرار گرفتن مکان این آنتن، پوشش 5جی به منطقه‌ی MediaCityUK که ساکنینی هم‌چون شبکه‌ی BBC، ITV Granada و هم‌چنین دانشگاه اکسفورد دارد، ارائه خواهد شد.

به گفته‌ی وودافون، تست‌های قبلی 5G یا فقط در یک مکان واحد بوده‌اند و یا از قسمتی از زیرساخت‌های اینترنت بی‌سیم نسل فعلی، یعنی 4G استفاده کرده‌اند.

به گفته‌ی مدیرعامل وودافون در بریتانیا، نیک جفری، شروع پوشش از منچستر خواهد بود و به زودی به شهر‌های بیرمنگهام، بریستول، کاردیف، گلاسگو، لیورپول و لندن هم می‌رسد. باقی مکان‌ها نیز طبق برنامه‌ی شرکت در سال آینده مورد پوشش قرار خواهند گرفت.

البته نباید فراموش کرد که هنوز تلفن همراه مجهز به فناوری لازم برای دریافت اینترنت بی‌سیم 5G به بازار  وارد نشده؛ اما شواهد و شایعات مبتنی بر آن هستند که این اتفاق به زودی رخ می‌دهد و احتمالا سامسونگ و هواوی اولین شرکت‌هایی خواهند بود که گوشی دریافت‌کننده‌ی 5G را در اوایل سال آینده‌ی میلادی به بازار عرضه خواهند کرد. 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Cnet
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
ایلیا
1 سال قبل

عالی. 😀😍