ژاپن هم صاحب یک سالن مخصوص ورزش های الکترونیک (Esports) شد

ژاپن اولین سالن مخصوص خود برای ورزش های الکترونیک (Esports) را در توکیو احداث کرد. این سالن ورزشی با نام «Esports Gym» نامگذاری شده و قرار است هم محلی برای رقابت حرفه‌ای‌ها باشد و هم گیمرهای تازه وارد را جذب کند. علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی می‌توانند برای تماشا و تجربه بازی‌ها به این سالن ورزشی مراجعه کرده و حتی از بازیکنان حرفه‌ای آموزش ببینند.

سالن ورزش های الکترونیک ژاپن

سالن ورزش‌های الکترونیک توکیو به ابتکار سازمان متروی این شهر و شرکت esports Gecipe تأسیس شده است. این مرکز قرار است در تاریخ 19 مه (29 اردیبهشت) به صورت رسمی افتتاح شود و حتی یک دوره آزمون استعدادیابی هم به صورت آنلاین و محدود برگزار خواهد کرد که به گیمرها فرصت می‌دهد تا توانایی‌های خود را نشان داده و به عضویت یک تیم حرفه‌ای درآیند. این سالن ورزشی در مجموع 12 رایانه مخصوص بازی دارد و فعلاً آن چنان هم بزرگ و مجهز نیست.

سالن مخصوص ورزش های الکترونیک توکیو

بازی‌هایی که در سالن ورزش‌های الکترونیک توکیو مورد توجه و تمرکز خواهند بود عبارتند از: Rainbow Six Siege ، League of Legends ، Puyo Puyo Champions و Identity V. کلاس‌های آموزشی هم توسط تیم‌های قهرمان و نام آشنای کشور ژاپن مانند Crest Gaming ، Glory be esports و Delta Gaming برگزار خواهند شد.

سالن مخصوص ورزش های الکترونیک

با اینکه این اولین سالن ورزشی مخصوص گیم در جهان نیست، اما احداث آن در شهر توکیو نشان می‌دهد که ورزش‌های الکترونیک به تدریج در حال رشد بوده و به کشورهای بیشتری راه پیدا می‌کند. احداث چنین سالن‌هایی بستری مناسب را برای گیمرهای علاقه‌مند و مستعدی که به سخت افزار قدرتمند دسترسی ندارند یا می‌خواهند به صورت حرفه‌ای گیم را دنبال کنند، فراهم می‌کند.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها