تریلر اولین بازی رسمی پلی استیشن 5 به نام Godfall منتشر شد [تماشا کنید]

کنسول‌های نسل نهم پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس قرار است زمستان سال آینده عرضه شوند و مطمئناً هرکدام از این کنسول‌ها در زمان عرضه خود تعدادی بازی درجه یک و حتی اختصاصی برای عرض اندام خواهند داشت. این عناوین لانچ یا روز عرضه، برای سازندگان کنسول‌های بازی همواره از اهمیت زیادی برخوردار بوده‌اند، چرا که می‌تواند با رقم زدن یک شروع خوب و جذب مخاطبان بیشتر، آینده یک کنسول بازی را تاحدود زیادی تضمین کنند.

مایکروسافت در مراسم 2019 The Game Awards که شب گذشته برگزار شد، حضور پررنگی داشت و بالاخره از برخی مشخصات کنسول نسل جدید خود که تاکنون با عنوان پروژه اسکارلت شناخته می‌شد، پرده برداشت. این کنسول جدید سری ایکس نام دارد و تریلری هم از یکی از بازی‌های آن در Game Awards نمایش داده شد. اما از طرف دیگر، سونی هم بیکار نبوده و با اینکه اطلاعات زیادی از پلی استیشن 5 ارائه نکرده، اما یکی از بازی‌های خوب و مورد انتظار این کنسول جدید به نام Godfall نمایشی جالب داشت که در ادامه می‌توانید تریلر آن را تماشا کنید.

 

Godfall توسط استودیوی نام آشنای گیرباکس تولید شده و البته Counterplay Games هم در ساخت آن مشارکت دارد. این بازی در سبک اکشن سوم شخص جای گرفته و بیشتر به مبارزات فیزیکی و بدون سلاح گرم تمرکز دارد.

به گفته وب سایت The Verge، این عنوان از قابلیت بازی همکاری سه نفره نیز پشتیبانی کرده و وقایع آن در یک دنیای کاملاً جدید و منحصر به فرد اتفاق می‌افتند. البته تریلری که در 2019 The Game Awards از بازی نمایش داده شد، هیچ چیزی از گیم‌پلی آن را فاش نمی‌کند که جای تأسف زیادی دارد. چرا که بی‌صبرانه منتظریم تا توانایی‌های کنسول نسل جدید سونی را در قالب گیم‌پلی یک بازی مشاهده کنیم.

شاید بتوان گفت، نمایش بازی Senua’s Saga: Hellblade II که مایکروسافت برای ایکس باکس سری ایکس تدارک دیده به مراتب جذاب‌تر از نمایش Godfall بود، اما به هر حال باید توجه داشت که هنوز هر دو کنسول سونی و مایکروسافت در فاز اولیه خود قرار دارند و بازی‌های اول نسل آینده مطمئناً نخواهند توانست قدرت کامل آن‌ها را به نمایش بگذارند.

Godfall بیش از هر چیز به لوت کردن و جمع‌آوری سلاح‌ها و آیتم‌های مختلف تمرکز خواهد داشت. هنوز تاریخ عرضه دقیق این عنوان که در واقع می‌تواند نشان دهنده زمان ورود پلی استیشن 5 به بازار باشد، اعلام نشده اما انتظار داریم که این بازی در تعطیلات آخر سال 2020 در دسترس باشد.

Godfall تنها یکی از بازی‌های جدیدی است که سونی برای پلی استیشن 5 تدارک دیده و به غیر از بازی‌های انحصاری، این کنسول از بسیاری از عناوینی که هم اکنون برای پلی استیشن 4 در دسترس هستند نیز پشتیبانی خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها