به کمک این 5 روش بهترین تجربه‌ی ممکن هنگام سلفی گرفتن را داشته باشید

شوخی کردن با سلفی‌ها جذاب است و حتی شوخی کردن با کسانی که در حال سلفی گرفتن هستند، جذابیت بیشتری دارد (مخصوصاً اگر با مونوپاد در حال سلفی گرفتن باشند). اما بیایید روراست باشیم، عکس‌های سلفی حالا حالاها برقرار خواهند بود، پس حداقل کاری کنیم که این تصاویر به بهترین شکل ممکن ثبت شوند.

این موضوع می‌تواند چالش برانگیز باشد. چالش اول این است که دست ما تا یک جایی می‌تواند همراهیمان کند (و به همین خاطر است که مونوپادها محبوب هستند). مورد بعد هم مربوط به سختی تلاش برای دکمه‌ی ثبت عکس می‌باشد، آن هم در حالی که باید سعی کنید دستتان نلرزد و جلوی لنز دوربین را نپوشاند. و البته نور محیط. تنها در صورتی که هنگام روز و بیرون از خانه اقدام به ثبت سلفی کنید، نیاز به نگرانی نخواهید داشت. در غیر این صورت با تصاویر تاریک و نامفهومی روبر خواهید شد.

درست است، گوشی‌های هوشمند جدید با قابلیت‌های چون لنزهای دوربین عریض، فلش‌های LED سلفی و حتی صفحه‌ی نمایش‌هایی که به عنوان فلش LED عمل می‌کنند، تجربه‌ی کاربران هنگام ثبت سلفی‌ها را بهبود بخشیده‌اند. اما علاوه بر این‌ها، روش‌های دیگری هم برای افزایش کیفیت این تصاویر، سوای از این که با چه اسمارت فونی ثبت می‌شوند، وجود دارد. در مقاله‌ی پیش روی شما، 5 مورد از بهترین این روش‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد. شما هم می‌توانید در بخش نظرات، راه‌هایی را که کارآمد یافته‌اید، با دیجی رو به اشتراک بگذارید.

1- زاویه را بالا ببرید

هنگامی که دوربین را در طول چشمان و یا پایین‌تر از آن قرار می‌دهید، خطر افتادن چانه‌هایتان در سلفی را افزایش می‌دهید، و باید گفت که چانه‌ها دشمن سلفی‌ها هستند. بنابراین هنگامی که دستتان را برای ثبت عکس دراز می‌کنید، مطمئن شوید که آن را بالاتر از سرتان بیاورید، سپس دوربین را به سمت سر خود و دوستانتان کمی کج کنید، حالا باید برای این که درست در دوربین دیده شوید، کمی صورت خود را به بالا بیاورید، در این صورت دیگری خبری از حضور چانه در عکس نخواهد بود و سلفی را در بهترین شکل ممکن خود ثبت خواهید کرد.

2-از تایمر خودکار استفاده کنید

صاف نگه داشتن دستتان، هنگامی که آن را برای ثبت سلفی کشیده‌اید، به اندازه‌ی کافی سخت می‌باشد. و وقتی که به این کار سخت، فشار دادن دکمه‌ی ثبت تصویر و یا لمس کردن صفحه‌ی نمایش را اضافه می‌کنید، تکان خوردن دوربین امری غیر قابل اجتناب می‌شود و در نهایت با تصاویری تار مواجه می‌شویم.

خوشبختانه اکثر رابط کاربری‌های دوربین، شامل یک تایمر خودکار می‎شود. این تایمرها اگر چه ممکن است کمی حس و حال ناگهانی بودن سلفی را بگیرند، اما در هر حال کمک خواهند کرد تا لرزش دوربین به حداقل میزان ممکن برسد. این به این خاطر است که شما به جای انجام حرکات آکروباتیک برای فشردن دکمه‌ی ثبت تصویر، صرفاً بر روی صاف نگه داشتن دست خود تمرکز خواهید داشت. یک مزیت دیگر هم هنگام استفاده از تایمرهای خودکار این است که به کسانی که در سلفی حضور دارند، این وقت را می‌دهد تا نگاه خود را به جای صفحه‌ی نمایش و دکمه‌ی هوم (خودتان می‌دانید که با چه کسانی هستیم) به لنز دوربین تغییر دهند.

3- یک فلش اضافه کنید

3-add-a-flashاگر صاحب آیفون 6 اس و یا یکی از گوشی‌های کارآمد با فلش LED سلفی نیستید، نیاز به راهی خواهید داشت تا صورت خود را روشن کنید. مخصوصاً اگر بخواهید در محیط درونی خانه یا هنگام شب اقدام به ثبت سلفی کنید. نور بیشتر مساوی است با تصاویر بهتر، نقطه سر خط! (البته می‌دانیم که استثنائاتی هم وجود دارد، امیدواریم که متوجه حرفمان شده باشید)

کاربران اندرویدی می‌توانند از برنامه‌هایی که در این زمینه وجود دارند، مانند Selfie Light کمک بگیرند. چنین برنامه‌هایی صرفاً از صفحه‌ی نمایش گوشی برای افزایش نور استفاده می‌کنند. و سایر کاربران می‌توانند از یک فلش LED شارژ شدنی جدا که به کمک جک 3.5 میلی متری هدفون به گوشی وصل می‌شود، استفاده کنند.

تنها کافی است که وارد وب سایت فروشگاه‌های اینترنتی چون آمازون و ای بی شوید و عبارت فلش سلفی را جست و جو کنید. رنج قیمت این فلش‌ها از 3 تا 9 دلار می‌باشد. برخی صرفاً گزینه‌ی روشن و خاموش را در اختیار شما می‌گذارند و برخی دیگر تا 3 مرحله‌ی میزان روشنایی دارند.

در هر حال، این فلش‌های LED راه‌های بسیار آسان و ارزان قیمتی برای حال مشکل سلفی در شرایط نوری پایین هستند. و البته می‌توانید توسط آن‌ها، فلش اصلی دوربین خود را هم تقویت ببخشید.

4- گوشی خود را خوش دست‌تر کنید

4-make-your-phone-easier-to-gripیکی از دلایلی که مونوپادها محبوب هستند این است که شما را از شر نگه داشتن عجیب و غریب گوشی در هنگام گرفتن سلفی راحت می‌کنند و دیگر نیازی نیست به اسمارت فون خود پنجه بزنید. اما راه‌هایی بهتری هم نسبت به استفاده از یک مونوپاد برای این کار وجود دارد. Lazy-Hands و Ninja Loop یکی از این‌ها هستند.

Lazy-Hands به پشت گوشی شما دو جای انگشت اضافه می‌کند که به فرو کردن دست خود در آن‌ها، به راحتی می‌توانید سلفی بگیرید. علاوه بر این گوشی شما خوش دست‌تر می‌شود و با خیال راحت می‌توانید آن را با یک دست نگه دارید. به جای زور زدن برای نگه داشتن گوشی از کناره‌ها، می‌توانید به راحتی انگشتان خود را در Lazy-Hands بگذارید. قیمت Lazy-Hands حدود 10 دلار می‌باشد.

اما اگر دنبال چیزی می‌گردید که کوچک‌تر باشد و مزاحمت کم‌تری برایتان ایجاد کند، Ninja Loop بهترین گزینه برای شما خواهد بود. قیمت آن هم تنها 6 دلار می‌باشد.

5- گوشی خود را بر روی یک دیوار یا یک پنجره قرار دهید

5-hang-your-phone-on-a-wall-or-window-insteadبا مونوپاد خداحافظی کنید، یک گوشی که خودش بتواند چسبیده شود چطور است؟ ایده‌ی پشت NanoHold هم در واقع همین می‌باشد. NanoHold در ابتدا با Kickstarter آغاز به کار کرد، اما حالا برای فروش در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

با قیمتی در حدود 6 دلار، می‌توانید یک پد چسبنده‌ی مخصوص که به قسمت پشت گوشی و یا قاب آن متصل می‌شود، خریداری کنید. سپس می‌توانید اسمارت فون خود را به هر سطح صاف بدون منفذی (مانند یک پنجره یا یک تخته سفید) متصل کنید. چه چیزی بهتر از این؟! حالا می‌توانید با استفاده از تایمر خودکاری که در بالا ذکر کردیم (یا یک برنامه‌ی دوربین مانند CamME) یک سلفی با دستان رها و هیچ گونه لرزشی را تجربه کنید.

NanoHold گوشی شما را بر روی دیوار برای ساعت‌ها نمی‌تواند نگه دارد، اما این توانایی را آن قدری دارد که بتوانید به کمک آن یکی از بهترین تجربه‌های ثبت تصاویر سلفی را داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
nafas

عالـــــــــی بـــــــــــود..

حسین

خیلی خوب بود ممنون