از مانیتور یا تلویزیون خود به عنوان نور حلقه‌ای استفاده کنید

استفاده از نور حلقه‌ای یا فلش حلقه‌ای به شما کمک می‌کند تا منظره‌ی زیبایی را بر روی سوژه‌ی خود خلق کنید. به کمک این روش می‌توانید تصاویر پرتره یا کلوز آپ زیبایی را به وجود بیاورید، چرا که خبری از سایه‌ی نور نخواهد بود.

اما باید توجه داشت که یک نور حلقه‌ای یا فلش حلقه‌ای مرسوم می‌تواند ابزار گران قیمتی باشد. ما در این جا قصد داریم روشی را به شما بیاموزیم تا بتوانید با ابزاری که به احتمال قوی در اختیار دارید، چنین افکتی را بدون خرج اضافه، خلق کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • یک دوربین با کنترل دستی نوردهی (اکسپوژر)
  • یک سه پایه
  • یک تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر با صفحه‌ی نمایش بزرگ که توانایی نشان دادن یک تصویر ثابت را داشته باشد

ring-lightگام اول: تصویر نور حلقه‌ای را دانلود کنید (دانلود با رزولوشن 1080p و دانلود با رزولوشن 4K). البته به جای این می‌توانید تصویر دلخواه خود را در یک برنامه‌ی ویرایش‌گر تصویر درست کنید.

این تصویر را سپس بر روی صفحه‌ی نمایش خود نمایان کنید. میزان روشنایی صفحه و کنتراست آن را طوری تنظیم کنید که رنگ مشکی در عمیق‌ترین حالت خود نمایش داده شود و رنگ سفید حلقه به خوبی نمایان باشد.

دوربین خود را بر روی سه پایه قرار دهید و آن را جلوی صفحه‌ی نمایش بگذارید. باید طوری محل قرار گیری دوربین را تنظیم کنید که درست روبروی صفحه‌ی نمایش و در وسط نور حلقه‌ای قرار بگیرد.

گام دوم: حالا زمان مناسبی است که تمام چراغ‌های در اتاق را خاموش کنید و سپس نور (اکسپوژر) مناسب برای صفحه‌ی نمایش را تنظیم کنید.

بهترین میزان ISO در چنین حالتی می‌تواند 1600 یا 3200 باشد، چون بیشتر فضای عکاسی تاریک شده است. سوژه‌ی خود (یا حتی خودتان) را بر روی فریم مورد نظر تنظیم کنید. یک دوربین با صفحه‌ی نمایش چرخشی می‌تواند بسیار کارساز باشد، اما اگر چنین دوربینی ندارید، باید به صورت آزمایش و خطا به جلو پیش بروید. اگر سوژه‌ی شما در حال تغییر دادن مکان قرار گرفتن خود می‌باشد، اطمینان حاصل کنید و فوکوس خودکار دوربین خود را روشن کرده‌اید. در غیر این صورت فوکوس دستی را انتخاب کنید و سوژه‌تان را ثابت نگه دارید.

the-ring-light-should-give-a-nice-even-look-to-portraits
با نور حلقه‌ای می‌توانید پرتره‌های زیبایی خلق کنید

گام سوم: تصویر خود را ثبت کنید و اگر نور (اکسپوژر) کم یا زیاد بود، آن را تنظیم کنید.

بسته به صفحه‌ی نمایش شما، نور ممکن است به سرعت پایین بیاید. سعی کنید تا بهترین نقطه‌ی ممکن را با توجه به سایز صفحه‌ی نمایش و میزان روشنایی آن پیدا کنید.

هنگامی که اقدام به گرفتن عکس خود می‌کنید، باید توجه داشته باشید که میزان روشنایی نور حلقه‌ای و میزان روشنایی سوژه‌ی شما، یکی باشند.

دایره‌ای بودن نور حلقه‌ای می‌تواند زیباترین جلوه‌ی ممکن را داشته باشد، چرا که شما به گونه‌ای در حال الهام گرفتن از دایره‌ای بودن چشمان هستید. اما اگر از اشکال دیگری مانند مثلث و مربع هم استفاده کنید، می‌توانید تصاویر زیبایی خلق کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها