آی پینز

کمپانی فورد تا سال 2021 اتومبیل‌های تمام خودران عرضه می‌کند

با پیشرفت تکنولوژی، به نظر می‌رسد اتومبیل‌های خودران آینده صنعت حمل و نقل را تشکیل می‌دهند و کمپانی‌های بزرگ از هم اکنون بر روی ساخت این اتومبیل‌ها تمرکز کرده‌اند. همگام سازی اتومبیل‌های خودران با شهرهای هوشمند منجر به ارتباط بین آن‌ها خواهد شد که در نتیجه کاهش تعداد تصادفات و روان‌تر شدن ترافیک در سطح شهرها را به همراه خواهد داشت.

برای دستیابی به چنین مفهومی در آینده، ابتدا به اتومبیل‌های خودران نیاز داریم و به نظر می‌رسد کمپانی فورد می‌تواند این چالش را ظرف 5 سال آینده به سرانجام برساند، در این رابطه این کمپانی اخیراً اعلام کرده، طبق برنامه زمانی از سال 2021 اتومبیل‌های خودران خود را روانه بازار می‌کند.

فورد قصد دارد این اتومبیل‌ها را به صورت تمام خودران طراحی کند به طوریکه راننده مطلقاً دخالتی در کنترل آن نداشته باشد، این یعنی این اتومبیل‌ها بدون فرمان، ترمز و یا حتی پدال گاز خواهند بود و تنها کافی است سرنشینان سوار اتومبیل شوند و مسیر مورد نظر خود را به ماشین اعلام کنند.

5 سال زمان زیادی است و باید دید سازندگان چگونه می‌توانند این اتومبیل‌های خودران را با قوانین موجود آشنا و منطبق کنند. اما به طور کلی تجربه نشستن در یک اتومبیل تمام خودران می‌تواند هیجان انگیر و یا حتی ترسناک باشد، نظر شما چیست؟

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد