سامسونگ در پی ساخت تراشه برای اتومبیل های خودران تسلا است؟

اتومبیل های خودران هم اکنون به یکی از محبوب‌ترین حوزه‌ها در فناوری تبدیل شده‌اند. ما همه نوع کمپانی را دیده‌ایم که در حال کار بر روی فناوری خودران هستند و تنها محدود به خودروسازان نمی‌شود. از معروف‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به اپل، بایدو و گوگل به عنوان تنها چند نام بزرگ اشاره کرد، اما گزارش جدیدی که در کره جنوبی منتشر شده نشان می‌دهد سامسونگ هم می‌خواهد یکی از دست‌اندرکاران این حوزه باشد.

روزنامه‌ی کره‌ای The Korea Herald با تکیه بر منابعی که علاقه‌ای به ذکر نام آن‌ها ندارد، ادعا می‌کند احتمالا سامسونگ برای اتومبیل های خودران به ساخت تراشه بپردازد و یکی از شرکت‌های استفاده کننده از این تراشه نیز می‌تواند «تسلا» باشد. در این گزارش ذکر شده که سامسونگ، به صورت جدی به دنبال جذب مهندسان نرم‌افزاری است که در حوزه فناوری‌های رانندگی خودران تخصص دارند و این می‌تواند بخشی از رویکرد جدید شرکت کره‌ای باشد.

با این حال، این گزارش اشاره کرده که سران سامسونگ هنوز اظهار نظری رسمی در این مورد نداشته‌اند و این شرکت شایعات مختلفی که مربوط به واحد‌های تجاری جدید خود در زمینه‌‌ی اتومبیل های خودران یا قطعات خودرو نظیر تراشه می‌شود را انکار می‌کند. اما اگر این گزارش واقعیت داشته باشد، انتظار می‌رود سامسونگ در سال 2019 تولید تراشه‌های خود برای استفاده در اتومبیل برقی مدل 3 تسلا را آغاز کند.

همانطور که گفتیم سامسونگ فعلا این شایعات را رد کرده است، اما در همین حال رقیب دیرینه‌ی آن‌ها، شرکت ال جی، در حال تحقیق در مورد این صنعت خاص است. پس نباید با شنیدن نام سامسونگ در آینده‌ای نزدیک در کنار اتومبیل های شرکت تسلا، شگفت زده شویم.

منبع ubergizmo

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar