کارمند سابق اپل به 4 ماه زندان محکوم شد

دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیا سرانجام تصمیم خود را در مورد پرونده شیائولانگ ژانگ اعلام کرده و این کارمند سابق اپل به 4 ماه به زندان محکوم شده، ۳ سال تحت نظارت خواهد بود و باید جریمه‌ای به میزان 146,984 دلار را پرداخت کند.

پرونده شیائولانگ ژانگ از سال 2018 و از زمانی که اف‌بی‌آی و اپل برای اولین بار همکاری خود را در این مورد آغاز کردند، در جریان بوده و در تحقیقات مشخص شد که ژانگ احتمالاً اسرار تجاری حساس شرکت اپل که مربوط به پروژه تایتان بودند را دزدیده است. برای کسانی که اطلاع ندارند، باید اشاره کنیم پروژه تایتان نامی است که اپل برای خودروی هوشمند آینده‌اش به کار می‌برد.

خودروی اپل

این کارمند سابق اپل پیش‌تر ایالات متحده را ترک کرده و به چین بازگشته و به XMotors، یک استارتاپ چینی که روی فناوری‌های خودروهای خودران کار می‌کند، پیوسته است! در واقع، خروج آقای ژانگ از آمریکا درست در زمانی اتفاق افتاد که اپل برای اولین بار متوجه رفتارهای مشکوک این شخص شد و اقدام کرد.

گفتنی است که به گفته مقامات، شواهدی از فعالیت‌های مخرب ژانگ در حساب‌های او در شبکه اپل و دستگاه‌های اپل او به دست آمد. او به عنوان مهندس روی محصولات مختلف درون پروژه تایتان کار می‌کرد.

منبع arenaev
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها