بلیط هواپیما

بازی فورتنایت گوگل پلی را تهدید می‌کند!

اپیک گیمز تصمیم گرفته است که برای انتشار نسخه اندرویدی بازی فورتنایت بتل رویال از گوگل پلی استفاده نکند و بطور مستقیم این بازی را از طریق وبسایت خود منتشر کند. اپیک بیش از 180 میلیون دلار از طریق دستگاههایی که با سیستم عامل آی او اس کار می کنند بدست آورد.

گوگل پلی

با توجه به داده های منتشر شده توسط شرکت تحقیقاتی سنسور تاور، اپل توانسته بیش از 54 میلیون دلار از طریق انتشار این بازی کسب درامد کند و همین مسئله باعث شده اپیک تصمیم بگیرد این بازی را روی گوگل پلی منتشر نکند. از این رو انتظار می رود گوگل 50 میلیون دلار از دست بدهد. علاوه بر این، این تصمیم باعث خواهد شد که بازی به دست پلیرهای کشورهایی که گوگل پلی برای آنها در دسترس نیست نیز برسد.

 

برخلاف اپل که مانع از دانلود نرم افزار از منبع غیر رسمی می شود، گوگل با تغییر تنظیمات دستگاه به کاربران این اجازه را می دهد که از هر سایتی بتوانند بازی ها و نرم افزارهای مورد نظرشان را دانلود و نصب کنند. البته محققان امنیت اطلاعات می گویند این تصمیم شرکت اپیک گیمز می تواند بدلیل تشویق کاربران به حذف حفاظت امنیتی از دستگاههای خود خطراتی نیز به همراه داشته باشد. نگرانی دیگر آنها هدف قرار دادن کاربرانی که بازی را در گوگل پلی جست و جو می کنند با اپلیکیشن های جعلی و مشکوک است. به همین دلیل گوگل از طریق فروشگاه خود اعلام کرده است که این بازی در دسترس نیست. امری که به نظر کارشناسان اساسا گوگل برای محافظت از کاربران در مقابل فریبکاری یعنی دانلود اپلیکیشن ها و بازی هایی که با همین نام منتشر می شوند، انجام داده است. از طرفی ممکن است با این کار گوگل بخواهد از طریق شکایت های کاربران برای دریافت ساده تر و ایمن تر بازی، اپیک گیمز را تحت فشار قرار دهد.

این پاسخ گوگل نشان می دهد که گوگل نگران است این تصمیم اپیک گیمز  بتواند سایر بازی های بزرگ را برای تصمیم گیری مشابه، تحریک کند و ضررهای قابل توجهی برای گوگل بدنبال داشته باشد که بدون شک می تواند بر سود فروشگاه آن تأثیر گذاشته و موقعیت برتر آن نسبت به اپل استور را تحت الشعاع قرار دهد.

منبع دیجی رو
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها