دیجی فکت: ۱۲ دانستنی درباره ی فروید، پدر علم روانشناسی

زیگموند فروید (متولد ۱۸۶۵ و درگذشته در ۱۹۳۹) که به عنوان پدر علم روانشناسی شناخته می­شود، یکی از تاثیرگذارترین و بحث برانگیزترین افراد در طول تاریخ بوده­ است. فعالیت او در زمینه­ ی ارتباطات روانی-جنسی و نظریات روانکاوی­ اش باعث محبوبیت و مشهور شدن جهانی وی شده ­است. در ادامه ۱۲ دانستنی درباره­‌ی زیگموند فروید وجود دارد که شاید برایتان جالب باشد؛ پس با دیجی رو همراه باشید!

 

۱.فروید یک فیزیولوژیست اتریشی بود اما در فرایبرگ، موراویا متولد شد که در حال حاظر این مناطق جزو جمهوری چک به حساب می­ آیند. خانواده­‌ی او زمانی که ۴ سالش بود به اتریش رفتند و تازمان تاخت و تاز نازی­ ها در آن­جا ماندند.

۲. با اینکه همه او را به نام زیگموند فروید می­شناسند اما اسم اصلی او Sigismund Schlome Freud است.

۳. فروید معتقد بود که عزیز دردانه­ ی مادرش است و این خوش بینی، اعتماد بنفس و دیگرچیزهای مثبت را به دلیل عشقی که از سوی مادرش دریافت کرده بود داشت.

۴. فروید می­توانست به چند زبان از جمله انگلیسی، آلمانی، عبری و اسپانیایی تکلم کند.

۵. اگرچه او دکتر بود اما هیچوقت دوست نداشت دکتر بشود بلکه دوست داشت دانشمند بشود و با هدف انجام تحقیقات به پزشکی گرایید.

۶. فروید تحقیقاتی را بر روی ماهی­ ها و مارماهی ­ها انجام داد و در فیزیولوژی هم مانند روانشناسی موقعیت خوبی بدست آورد.

۷. به عنوان دانشجوی پزشکی، فروید تحقیقاتی را بر روی کوکائین – که در آن زمان غیرقانونی نبود- انجام داد و مقاله­ ای درباره­ ی فواید کوکائین برای سلامتی منتشر کرد و آن را دارویی معجزه­ گر نامید.

۸. بامنتشر شدن مقاله­ ی وی، بسیاری از افراد شروع به مصرف کوکائین کردند که این باعث ظهور بلای کوکائین و اعتیاد بسیاری از افراد در آمریکا و اروپا شد.

۹. نازی­ ها بسیاری از کتاب­ های وی را سوزاندند و او را از اتریش بیرون کردند.

۱۰. چهارتن از خواهران وی در اردوگاه­ های کاراجباری نازی­ ها جان باختند.

۱۱. فروید صاحب ۶ فرزند بود و سرانجام به دلیل کشیدن بیش از حد سیگار برگ و ابتلا به سرطان سقف دهان درگذشت.

۱۲. بعد از مرگ او سارقان تلاش کردند که خاکستر او را بربایند، اگر چه این دزدی خنثی شد اما این افراد آسیب شدیدی به کوزه­ ی ۲ هزار و ۳۰۰ ساله­ای که خاکستر فروید در آن نگهداری می­شد زدند.

دیجی فکت هرشب ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع factslegend.org
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها