گوشی‌های آیفون جدید شرکت اپل احتمالاً با نمایشگر LCD لبه منحنی همراه شده است

یکی از قابلیت‌های احتمالی آیفون‌های جدید شرکت اپل، نمایشگر با لبه‌های منحنی است و این موضوع به دلیل انعطاف‌پذیری ذاتی نمایشگرهای اولد که شرکت اپل برای آیفون 8 در نظر گرفته است، محقق می‌شود. با این‌حال، یک نمایشگر از نوع جدید به شرکت اپل اجازه می‌دهد تا آیفون‌های خود را با فناوری LCD ارائه دهد. در ادامه این مطلب، همراه دیجی‌رو باشید.

تامین‌کننده شرکت اپل، ژاپن دیسپلی از برنامه‌های خود برای آغاز تولید انبوه پنل‌های صفحه‌نمایش جدید و انعطاف‌پذیر LCD برای گوشی‌های هوشمند در سال 2018 خبر داده است.  برطبق گزارش جدید وال استریت ژورنال، در حالی‌که این سازنده از اعلام نام شرکتی که از نمایشگرهای LCD انعطاف‌پذیر استفاده خواهد کرد، امتناع می‌ورزد؛ “تعدادی از سازندگان گوشی‌های هوشمند” پذیرفته‌اند که از این نوع نمایشگرها در طی چند سال آینده استفاده نمایند.

برطبق گزارش منتشرشده به نقل از منابع مطلع، شرکت اپل یکی از سازندگانی که است که استفاده از این نوع پنل صفحه‌نمایش را برای گوشی‌‎های هوشمند آیفون خود بررسی خواهد کرد.

عرضه آیفون با نمایشگر LCD انعطاف‌پذیر
عرضه آیفون با نمایشگر LCD انعطاف‌پذیر

فناوری جدید توسعه‌یافته توسط ژاپن دیسپلی، نمایشگرهای LCD را در آیفون‌های آینده شرکت اپل هم‌چنان یک گزینه محتمل عنوان خواهد کرد. البته، شایعات گذشته نشان می‌دهد که شرکت اپل به منظور عرضه گوشی‌های هوشمند خود با نمایشگر لبه منحنی همانند گوشی‌های گلکسی اج سامسونگ، به مرور از نمایشگرهای اولد برای تمامی آیفون‌ها استفاده خواهد کرد. البته شرکت سامسونگ در سال 2017 به عنوان تولیدکننده انحصاری، توسعه نمایشگرهای اولد آیفون پرچم‌دار جدید شرکت اپل را برعهده دارد.

بسیاری از صفحه‌نمایش‌های LCD از یک لایه شیشه استفاده می‌کنند که سطح نمایشگر را مسطح نگه‌ می‌دارد. با این‌حال، شرکت ژاپن دیسپلی موفق شده است تا این موضوع را با استفاده از پلاستیک به جای شیشه تغییر دهد. برطبق گزارش منتشرشده، نمایشگرهای LCD از جنس پلاستیک، همانند نمایشگرهای اولد کاملاً منعطف نیستند اما انعطاف‌پذیری آن‌‎ها برای توسعه یک نمایشگر با لبه‌های منحنی کافی است.

اگر نمایشگرهای LCD به اندازه‌ای که از آن‌ها تبلیغ شده است، موفق ظاهر شوند؛ این صفحه‌نمایش‌ها به یک بخش مهم از تجارت شرکت اپل مبدل خواهد شد. براساس گزارش‌های منتشرشده، تولید انبوه نمایشگرهای اولد انعطاف‌پذیر، نیازمند سرمایه‌گذاری گسترده بر روی خطوط تولید جدید است و استفاده از نمایشگرهای LCD انعطاف‌پذیر برای سازندگان گوشی‌های هوشمند، مقرون به صرفه‌تر خواهد بود زیرا تنها بخشی از پروسه تولید نمایشگرهای LCD تغییر خواهد یافت و نیازی به توسعه یک فناوری جدید وجود ندارد.

البته باید توجه داشته باشید که شرکت اپل، هیچ‌گاه نمی‌تواند از نمایشگرهای LCD انعطاف‌پذیر برای گوشی‌های هوشمند آیفون که احتمالاً تاشو خواهند بود، استفاده نماید و این سازنده هم‌چنان نیاز دارد تا از نمایشگرهای انعطاف‌پذیر اولد به منظور انجام این کار کمک بگیرد.

منبع Mashable
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.