به این زودی‌ها خبری از گلکسی فولد نخواهد بود!

سامسونگ اوایل سال جاری میلادی اولین گوشی هوشمند انعطاف‌پذیر خود به نام گلکسی فولد را رونمایی کرد و قرار بود با فاصله چند ماهه آن را روانه بازار کند. اما با اتفاقات و مشکلاتی که برای مدل‌های اولیه این گوشی رخ داد، شرکت سازنده تصمیم گرفت تا عرضه گلکسی فولد را تا زمانی نامعلوم به تعویق بیندازد. با اینکه مسئولان سامسونگ می گفتند ریشه مشکلات را شناسایی کرده‌اند و به زودی با رفع آن‌ها، گوشی انعطاف‌پذیر خود را روانه بازار خواهند کرد، اما به نظر می‌رسد هنوز تا ورود این محصول به بازار زمان زیادی باقی مانده است! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

حدود دو هفته قبل بود که سامسونگ اعلام کرد به زودی تاریخ عرضه جدید گلکسی فولد را مشخص خواهد کرد اما از آن زمان به بعد شرکت کره‌ای در این رابطه سکوت کرده و کسانی را که با شوق و ذوق فراوان اولین گوشی انعطاف‌پذیر این کمپانی را پیش خرید کرده‌اند، در بلاتکلیفی گذاشته است. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، کسانی که این محصول را پیش خرید کرده‌اند تنها تا 31 مه فرصت دارند تا تقاضای حفظ سفارش خود را به سامسونگ داده و تا زمان عرضه گلکسی فولد که هنوز مشخص نیست، منتظر بمانند. پس از این تاریخ، پیش خرید کسانی که درخواست حفظ سفارش خود را نداده باشند، لغو شده و هزینه‌هایشان عودت داده خواهد شد.

از پیش خرید کنندگان گلکسی فولد قدردانی می‌شود

همان طور که توضیح دادیم سامسونگ این اختیار را به خریداران داده که سفارش خرید خود را لغو کنند یا کمی بیشتر برای تحویل گرفتن گلکسی فولد منتظر بمانند. این اتفاق و احترام گذاشتن به حقوق مخاطب در نوع خود جالب توجه است. اما فروشگاه خرده فروشی Best Buy تصمیم دیگری گرفته و همه پیش خریدهای این گوشی را لغو کرده است. البته این فروشگاه به تمامی پیش خرید کنندگان یک کد تخفیف 100 دلاری هدیه داده است تا به این وسیله از صبر و تحمل آن‌ها قدردانی کند. با اینکه 100 دلار در برابر قیمت گوشی گلکسی فولد رقم زیادی نیست اما به هر حال همین که این غول خرده فروشی به فکر کاربران خود بوده و از آنان دلجویی کرده حرکت بسیار پسندیده‌ای است. البته علاوه بر این هدیه 100 دلاری، اگر با مشخص شدن زمان عرضه جدید گلکسی فولد، کاربری دوباره این محصول را سفارش دهد 100 دلار دیگر هم تخفیف دریافت خواهد کرد!

به این زودی‌ها خبری از گلکسی فولد نخواهد بود!

فعلاً هیچ خبری از تاریخ عرضه جدید نیست

در حال حاضر تنها کاری که Best Buy برای کاربران علاقه‌مند به گلکسی فولد انجام می‌دهد این است که به محض اعلام تاریخ عرضه جدید آن‌ها را آگاه کند. البته برای این کار افراد حتماً باید عضو خبرنامه محصول در این فروشگاه شوند. با اینکه Best Buy می گوید سامسونگ روند بهینه‌سازی و بهبود طراحی گلکسی فولد را ادامه می‌دهد اما مسئله لغو سفارش‌های خرید می‌تواند به این معنا باشد که هنوز زمان نسبتاً زیادی تا اتمام کار مانده و روند بهینه‌سازی به آهستی در حال سپری شدن است. با توجه به اوضاع، حداقل در طی یک ماه آینده نباید منتظر ورود گلکسی فولد به بازار باشیم.

یکی از مسائلی که احتمالاً بر اعلام تاریخ عرضه جدید گلکسی فولد تأثیرگذار بوده، مشکلات پیش آمده برای هواوی است. همان طور که احتمالاً می دانید، هواوی بلافاصله پس از معرفی گلکسی فولد، اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود به نام میت ایکس را رونمایی کرد و با توجه به ایرادهای فنی گوشی سامسونگ به نظر می‌رسید زودتر از رقیب وارد بازار خواهد شد. اما حال که خیال سامسونگ از بابت میت ایکس راحت شده و مطمئن است که به این زودی‌ها خبری از گوشی انعطاف‌پذیر هواوی نخواهد بود، احتمالاً ترجیح داده تا وقت بیشتری بر روی محصول خود گذاشته و طراحی آن را بیشتر و بیشتر پرداخت کند تا در نهایت یک گوشی بدون عیب و نقص یا حداقل کم نقص را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها