هواوی از استفاده از کارت‌های حافظه میکرو اس دی هم منع شد!

اگرچه دولت آمریکا اجرای تحریم‌ها علیه هواوی را 90 روز به تعویق انداخته، اما به نظر می رسد که این شرکت چینی در حال از دست دادن کسب و کار گوشی‌های هوشمند خود است، زیرا روز به روز بر تعداد شرکت های آمریکایی که همکاری خود را با هواوی قطع می‌کنند، افزوده می شوند. در ادامه مطلب با دیجی رو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

پس از گوگل، کوالکام، اینتل و ARM، این بار نوبت به اتحادیه اس دی (SD Association) رسیده تا دسترسی هواوی به تکنولوژی خود را محدود کند. بر اساس آخرین گزارش‌ها، ظاهراً اتحادیه اس دی باید مطابق با دستور العمل‌های وزارت بازرگانی ایالات متحده فعالیت کند و از همین رو شرکت هواوی از این گروه تجاری کنار گذاشته شده است.

با وجود اینکه دارندگان گوشی‌های کنونی هواوی همچنان قادر به تهیه و استفاده از کارت‌های حافظه میکرو اس دی در گوشی‌های خود خواهند بود اما محصولات آینده این شرکت دیگر از استاندارد مذکور استفاده نخواهند کرد. هنوز مشخص نیست که با ممنوع شدن استفاده از کارت‌های میکرو اس دی چه اتفاقی برای گوشی‌های هواوی رخ خواهد داد اما این شرکت در برخی از محصولات اخیر خود از کارت‌های حافظه اختصاصی موسوم به نانو مموری کارت (Nano Memory Card) استفاده کرده و احتمال دارد همین کارت‌ها را جایگزین میکرو اس دی کند.

درست است که ممنوعیت استفاده از کارت‌های میکرو اس دی به اندازه لغو مجوز استفاده از به‌روزرسانی‌های اندروید یا تراشه‌های کوالکام و اینتل مهلک نیست اما در این شرایط که هواوی از همه طرف در حال محدود شدن است، پشتیبانی نکردن از کارت‌های حافظه محبوب میکرو اس دی هم می‌تواند بار اضافه‌ای بر مشکلات این شرکت چینی باشد و آینده آن را با خطراتی جدی‌تر مواجه کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar