تاریخ عرضه گلکسی فولد هنوز مشخص نیست؛ سامسونگ: به زمان بیشتری نیاز داریم!

اسفند ماه سال گذشته بود که اولین گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ موسوم به گلکسی فولد با تبلیغات و هیاهوی زیاد معرفی شد. این گوشی انقلابی از همان ابتدا مورد توجه دوست‌داران فناوری قرار گرفت و بسیاری نیز اقدام به پیش خرید آن کردند. اما مشکلات کم کم خود را نشان دادند و نمونه‌هایی که سامسونگ برای نقد و بررسی در اختیار رسانه‌ها گذاشته بود، با سرنوشتی عجیب مواجه شدند.

گزارش های منتشر شده نشان از وجود ایرادهایی در طراحی لولا و قسمت تاشو نمایشگر انعطاف‌پذیر گلکسی فولد داشتند و محافظی هم که بر روی صفحه نمایش این گوشی نصب شده بود، به واسطه عدم اطلاع رسانی مناسب، توسط برخی از استفاده کنندگان به اشتباه از آن جدا شده بود. تمام این عوامل دست به دست هم دادند تا سامسونگ مجبور شود عرضه اولین گوشی انعطاف‌پذیر را تا زمانی نامعلوم به تعویق انداخته و به حل مشکلات طراحی آن بپردازد.

تأخیرهای مداوم در عرضه گلکسی فولد باعث شد تا سامسونگ و خرده فروشی‌ها به صورت رسمی پیش خریدهای انجام شده برای این محصول را لغو کرده و خریداران را فعلاً از بلاتکلیفی رها کنند. در حال حاضر نیز با وجود اینکه بیش از 4 ماه از معرفی گلکسی فولد می گذرد، تاریخ عرضه این محصول هنوز مثل یک راز باقی مانده و هیچ کس اطلاع دقیقی از این موضوع ندارد. شرکت کره ای سامسونگ نیز به تازگی تأیید کرده که هنوز در حال تست نسخه بهبود یافته گلکسی فولد است و همین موضوع نیز به شک و شبهه ها در مورد عرضه زود هنگام این گوشی افزوده است.

مدیر عامل شرکت سامسونگ، دی جی کو (DJ Koh)، در مصاحبه ای که به تازگی با وب سایت TechRadar داشته چنین عنوان کرده است:

وقتی که این اتفاق افتاد (مشکلات مربوط به نسخه‌های پیش نمایش گلکسی فولد)، من سعی کردم بفهمم که چرا این اتفاق افتاده است … من همیشه تمرکز خود را برای حل مشکل و پیدا کردن علل آن معطوف کرده‌ام.

تاریخ عرضه گلکسی فولد هنوز مشخص نیست؛ سامسونگ: به زمان بیشتری نیاز داریم!
دی جی کو در حال معرفی نسخه اولیه گلکسی فولد

و این طور که به نظر می رسد هنوز ریشه یابی مشکل به طور کامل انجام نشده و سامسونگ مشغول کار بر روی آن است، چرا که کو در ادامه سخنان خود گفته: “در حال حاضر بیش از 2 هزار دستگاه از این گوشی‌ها به طور کامل مورد تست و ارزیابی قرار گرفته‌اند.”

ما تمام مشکلات موجود را جمع‌بندی کرده‌ایم، بعضی از این مشکلات به گونه‌ای هستند که ما حتی فکر آن‌ها را هم نمی کردیم، اما به لطف بررسی کننده‌ها و اهالی رسانه متوجه آن‌ها شدیم و در حال حاضر نیز تست حجم انبوهی از گوشی‌ها در حال انجام است.

کو شخصاً تاریخ عرضه گلکسی فولد را تأیید خواهد کرد

کاملاً واضح است که سامسونگ در مورد گلکسی فولد به هیچ وجه قافیه را نباخته و با اطمینان می توان گفت که این گوشی در آینده و در زمان مناسب خود، دوباره رونمایی خواهد شد.

کو در این باره گفته که هر زمان ببیند مشکلات گلکسی فولد برطرف شده اند، تاریخ عرضه جدید را اعلام خواهد کرد، اما فعلا به زمان بیشتری نیاز دارند.

با اینکه عرضه گلکسی فولد چندین ماه به تعویق افتاده، اما از شانس خوب سامسونگ (و یا شانس بد هواوی)، مشکلاتی که اخیراً برای شرکت چینی هواوی پیش آمده باعث تأخیر در عرضه جدی‌ترین رقیب این گوشی، یعنی میت ایکس (Huawei Mate X) شده است. در حال حاضر نیز ظاهراً هواوی از اتفاقات پیش آمده برای گلکسی فولد درس گرفته و قصد دارد تست‌های دقیق‌تری را بر روی اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود انجام دهد. بنابراین سامسونگ هنوز هم این فرصت را دارد که محصول خود را زودتر از رقیب روانه بازار کند.

منبع techradar
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها