تست سرعت گلکسی نوت 9 و پیکسل 3 ایکس ال [تماشا کنید]

ضعف پرچمدار گوگل در مدیریت رم

چند هفته‌ای از معرفی جدیدترین پرچمداران گوگل می‌گذرد. گوشی‌هایی که طراحی ظاهری آن‌ها نسبت به نسل‌های قبلی تغییراتی داشته و از لحاظ سخت افزاری نیز بهبود داشته‌اند. اما گوگل همچنان از 4 گیگابایت رم در پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال استفاده کرده که به نظر بسیاری از کارشناسان و علاقه‌مندان 4 گیگابایت رم برای یک گوشی پرچمدار در سال 2018 کافی نیست.

در ویدیو زیر تست سرعت و مدیریت رم پیکسل 3 ایکس ال را در مقابل گلکسی نوت 9 تماشا می‌کنید. هر دو گوشی از قدرتمندترین و سریع‌ترین گوشی‌های اندرویدی هستند. گلکسی نوت 9 نسخه جهانی این گوشی است که به پردازنده اگزینوس 8910 مجهز است و از 6 گیگابایت رم بهره می‌برد. در مقابل، گوگل در پرچمدار جدید خود از پردازنده اسنپدراگون 845 و 4 گیگابایت رم استفاده کرده است.

همانطور که مشاهده کردید هر دو گوشی از لحاظ پردازش و باز کردن برنامه‌ها و بازی‌های مختلف سرعت بسیار بالایی داشتند و در برخی موارد پرچمدار جدید گوگل از رقیب کره‌ای خود سریع‌تر بود. اما در بخش دوم ویدیو که مربوط به مدیریت رم می‌شد، پبکسل 3 ایکس ال عملکرد جالبی نداشت. در حالی که نوت 9 تمامی برنامه‌هایی که پیش‌تر باز شده بودند را بدون ریفرش اجرا می‌کرد، پیکسل 3 ایکس ال تمامی برنامه‌هایی که از قبل باز شده بودند را با بارگزاری مجدد اجرا می‌کرد. این ویدیو نشان دهد که نظر کارشناسان در مورد کافی نبودن استفاده از 4 گیگابایت رم در این گوشی، درست بوده و گوگل باید در سال‌ آینده میزان رم بیشتری را در پرچمداران خود استفاده نماید.

پیکسل 3 ایکس ال

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها