به‌روزرسانی Night Sight برای دوربین پیکسل 3 فوق العاده است [تصاویر مقایسه‌ای]

دوربین گوشی‌های پرچمدار جدید گوگل یعنی پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، اما این غول دنیای فناوری به همین حد از کیفیت اکتفا نکرده و با عرضه یک به‌روزرسانی نرم افزاری جدید، قابلیت‌های عکاسی گوشی‌های خود را بسیار بهتر از قبل کرده است. این به‌روزرسانی که Night Sight (دید در شب) نام دارد، قابلیتی را به سری پیکسل 3 اضافه می‌کند که پیش از این و در مراسم رونمایی رسمی نیز وعده آن داده شده بود. Night Sight در واقع به شما اجازه می‌دهد تا در هنگام شب و در شرایط نور کم بتوانید عکس‌های بسیار بهتری ثبت کنید.

هر دو دوربین پشتی و جلویی پیکسل 3 از قابلیت Night Sight پشتیبانی می‌کنند و البته این قابلیت طی چند روز آینده برای دیگر گوشی‌های سری پیکسل، شامل پیکسل 2، پیکسل 2 ایکس ال و حتی نسخه اولیه پیکسل و پیکسل ایکس ال در دسترس قرار خواهد گرفت. البته با توجه به سخت افزار قدرتمندتر و به‌روزتر پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال، قابلیت مذکور بر روی این دو گوشی عملکرد به مراتب بهتری خواهد داشت.

Night Sight برای گرفتن عکس‌های باکیفیت‌تر، 15 فریم را در یک سوم ثانیه ثبت می‌کند، بنابراین باید پس از فشردن کلید شاتر، گوشی را برای یک یا دو ثانیه ثابت در دست خود نگه دارید تا تصویر به بهترین شکل ممکن رندر شود. دوربین پیکسل 3 با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی می‌تواند بهترین کیفیت رنگ را تشخیص داده، تعادل رنگ سفید را به درستی برقرار کند و نورپردازی تصویر را نیز بر اساس محتوای آن به بهترین شکل ممکن انجام دهد. و البته اگر سنسور ژیروسکوپ دوربین موشن بلور قابل توجهی را در تصویر تشخیص دهید، به صورت خودکار سرعت شاتر را کم می‌کند تا محو یا بلور شدن حاشیه‌ها به حداقل برسد.

پس از انجام به‌روزرسانی، قابلیت Night Sight  به منوی More در اپلیکیشن دوربین اضافه می‌شود و به صورت دستی می‌توانید اقدام به فعال کردن آن کنید. البته اگر سنسور دوربین نور محیط را کمتر از حد استاندارد تشخیص دهد، یک کادر محاوره‌ای به صورت خودکار نمایان شده و از کاربر خواهد خواست تا قابلیت مذکور را فعال کند.

این عکس در اتاقی که تقریباً به صورت کامل تاریک بوده گرفته شده است. جزئیات و وضوح تصویر فوق العاده است.

این ویژگی به شدت عملکرد خوب و تأثیرگذاری دارد. در هنگام غروب و شب، Night Sight روشنایی صحنه‌ها را افزایش داده، رنگ‌های دقیقی را ثبت می‌کند و منابع روشنایی را به واقعی‌ترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد. اما جایی که این قابلیت واقعاً درخشان ظاهر شده و به خوبی خود را نشان می‌دهد، وقتی است که در محیط‌هایی با روشنایی بسیار کم قرار دارید. همان طور که می‌دانید دوربین‌ها همواره به مقدار هر چند کمی نور برای ثبت عکس نیاز دارند، Night Sight کاری می‌کند که این نیاز به حداقل میزان خود برسد و در واقع در یک اتاق کاملاً تاریک با روشنایی جزئی هم می‌توانید همه اشیاء و وسایل موجود در محیط را به شکلی واضح در تصویر خود داشته باشید!

درست است که دوربین گوشی‌هایی مانند هواوی پی 20 پرو و گلکسی اس 9 سامسونگ هم عملکرد قابل قبولی در شرایط نور کم دارند اما پیکسل 3 به واسطه Night Sight کاملاً برتر بوده و یک گام از رقبای خود جلوتر است. تصاویری که با استفاده از قابلیت Night Sight ثبت می‌شوند، از لحاظ وضوح و جزئیات بسیار بهتر از عکس‌هایی هستند که گوشی‌هایی مانند پی 20 پرو و گلکسی اس 9 در شب می‌گیرند. از طرف دیگر تعادل رنگ سفید هم در Night Sight به خوبی اعمال می‌شود و حتی می‌توان گفت آیفون 10 اس مکس اپل را هم در این زمینه شکست می‌دهد.

در مجموع، Night Sight عملکرد بسیار خیره کننده‌ای داشته و به خوبی می‌تواند دید بیشتر کاربران را در مورد عکاسی در شب عوض کند. برای قضاوت بهتر در مورد میزان تأثیری که این قابلیت دارد، می‌توانید به عکس‌های مقایسه‌ای زیر توجه کنید:

مقایسه عکس‌های گرفته شده با دوربین پیکسل 3 با فعال بودن Night Sight (سمت راست) و غیرفعال بودن این قابلیت (سمت چپ):

مقایسه عکس‌های گرفته شده با دوربین پیکسل 3 و قابلیت Night Sight (سمت راست) و آیفون 10 اس مکس (سمت چپ):

 

منبع cnet
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar