دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

گلکسی اس 10 با پیشرفته‌ترین حسگر اثر انگشت داخل نمایشگر عرضه می‌شود

سامسونگ به زودی از جدیدترین پرچمدار خود رونمایی خواهد کرد؛ یک ستاره دیگر در آسمان کهکشانی‌ها با نام گلکسی اس 10 که به پیشرفته‌ترین حسگر اثر انگشت داخل نمایشگر مجهز است.

این بار کمپانی سامسونگ قصد دارند تا Galaxy S10 را با اسکنر اثر انگشت داخل صفحه نمایش عرضه نماید؛ حسگری که از خارج قابل مشاهده نیست و با بهره‌گیری از چنین صفحه نمایشی، کاربران می‌توانند با قرار دادن انگشت خود روی نمایشگر، قفل گوشی را باز کنند.

حسکر اثر انگشت داخل نمایشگرگفته می‌شود که فناوری اولتراسوند نسل سوم که در گلکسی اس 10 به کار رفته توسط کوالکام توسعه یافته است. تکنولوژی تشخیص اثر انگشت اولتراسونیک یک تکنولوژی است که از طریق تغییر شدت و موقعیت امواج التراسونیک از شکل و ویژگی‌های اثر انگشت تبعیت می‌کند. با توجه به ماهیت امواج التراسونیک که از طریق اشیاء انتقال می‌یابند، سنسور می‌تواند از پشت قاب عمل کند. کمپانی سامسونگ از فن آوری اولتراسونیک استفاده می‌کند، زیرا سنسور در معرض نور نیست و تاثیر کمتری در ساختار قاب و کیفیت تصویر دارد.

همچنین گفته می‌شود که سنسور اثر انگشت گلکسی اس 10 به عنوان یکی از بزرگترین نقاط قوت و گزینه‌های فروش سامسونگ خواهد بود؛ چرا که این سیستم برای اولین بار در گوشی‌های هوشمند جاسازی شده است.مقایسه تشخیص اثر انگشت روی صفحه نمایش با نوع فن آوریخبرها حکایت از آن دارد که گلکسی اس 10 اوایل سال 2019 میلادی به قیمت حدودی 1000 دلار روانه بازار شود که در نوع خود یکی از گران‌ترین تولیدات سامسونگ خواهد بود.

حال باید تا رونمایی این پرچمدار منتظر ماند و دید آیا سامسونگ به اهداف خود پیرامون تولید این گوشی خواهد رسید؟!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar