بلیط هواپیما فلای تودی

اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 10 با محافظ صفحه نمایش کار نمی‌کند!

پس از پنج سال استفاده از اسکنرهای اثر انگشت سنتی، سامسونگ در حال آماده شدن برای جایگزینی این اسکنر با یک سنسور اولتراسونیک (فراصوتی) زیر نمایشگر، در گلکسی اس 10 است. البته بنا به ادعای یکی از تولید کنندگان قاب گوشی‌های هوشمند، این حرکت ممکن است تبعاتی نیز به همراه داشته باشد.

Armadillotek که یکی از تولید کنندگان مطرح قاب گوشی‌های تلفن همراه است، به منظور اطمینان از عرضه به موقع قاب گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس، در چند وقت اخیر سخت مشغول کار بر روی قاب پرچمدارهای آتی سامسونگ بوده است. اما در جریان تست‌هایی که این شرکت برای بررسی قاب‌های خود انجام داده و از نمونه‌های واقعی گلکسی اس 10 نیز استفاده کرده است، مشخص شده که اسکنر اثر انگشت جدید تعبیه شده در زیر نمایشگر با محافظ‌ها یا همان ضدخش‌های صفحه نمایش سازگاری خوبی ندارد.

اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر

به همین علت قاب‌های با برند Vanguard این شرکت که برای گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس تولید می‌شوند، فاقد محافظ صفحه نمایش خواهند بود؛ اتفاقی که می‌توان برخلاف سنت چند ساله شرکت است و در محصولات این برند همواره یک ضدخش نیز به همراه قاب به مشتری تحویل داده می‌شود.

با توجه به مقاومت خوبی که صفحه نمایش گوشی‌های پرچمدار کنونی دارد، عدم سازگاری گلکسی اس 10 با ضدخش‌های موجود در بازار ممکن است مسئله چندان مهمی به نظر نرسد. اما با این حال برخی کاربران که به نگهداری حداکثری از گوشی خود اهمیت زیادی داده و همواره از محافظ‌های صفحه نمایش استفاده می‌کنند، ممکن است با شنیدن این خبر کمی ناامید شوند.

البته این دسته از کاربران کماکان خواهند توانست بدون هیچگونه نگرانی از سازگاری با ضدخش‌ها، از ارزان‌ترین مدل پرچمدارهای آتی سامسونگ، یعنی گلکسی اس 10 ای (Galaxy S10E)، استفاده کنند؛ چرا که این مدل برخلاف مدل‌های گران قیمت، فاقد سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر بوده و از یک اسکنر سنتی تعبیه شده در کناره بدنه استفاده خواهد کرد.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments