مقایسه دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس و گوگل پیکسل 3 در شب

طبق معمول، تنها چند هفته پس از معرفی گوشی‌های پرچمدار نقد و بررسی اجزای آن‌ها آغاز می‌شود. دوربین گوشی‌های پرچمدار از اجزای اصلی آن‌ها به شمار می‌رود که برای بسیاری از مشتریان از جمله عکاسان اهمیت زیادی دارد. امسال، شرکت سامسونگ در گلکسی اس 10 پلاس دست به یک به روز رسانی جدید به لحاظ ظاهری زده و 3 دوربین در پشت آن و دو دوربین در جلوی آن قرار داده که در مجموع، 5 شاتر را تشکیل می‌دهند. در پشت قاب اس 10 پلاس (برای اولین بار در یک گوشی پرچمدار سامسونگ) می‌توانید دوربینی با زاویه فوق عریض به علاوه‌ی یک دوربین عقب اصلی و دوربین با زوم تله‌فوتوی 2 برابری ببینید. در جلو، شما شاتر سلفی اصلی و دومین دوربین جلو را می‌بینید که اطلاعات عمقی را جمع‌آوری می‌کند.

از آنجایی که همه می‌دانیم این دوربین‌ها در طول روز تصاویر شگفت‌انگیزی می‌گیرند به سراغ چیزی رفتیم که عملکرد آن هنوز هم به بهبود نیاز دارد: عکاسی در طول شب. و چه راهی بهتر از اینکه با مقایسه‌ی گلکسی اس 10 پلاس با گوگل پیکسل 3 و همچنین گوشی محبوب آیفون ایکس اس اطلاعات و بینشی بهتر بدست آوریم. از این رو، در ادامه مقاله، تصاویر دوربین‌های این سه گوشی را در شب مقایسه می‌کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

نور بسیار کم

مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

مقایسه را با سناریوی نور بسیار کم شروع می‌کنیم. این ساختمان هیچ روشنایی ندارد چون نیمه شب بوده و بنابراین، بیرون ساختمان بسیار تاریک است. شرایط عالی برای هیچیک از دوربین‌ها وجود نداشت. با این حال، می‌دانیم که نوار نور یکی از این گوشی‌ها برای این نوع از عکاسی افزایش یافت و این سوال را در ذهن ما تداعی کرد که آیا گلکسی اس 10 به آن گوشی پاسخی می‌دهد. ما درباره گوگل پیکسل 3 و حالت Night Scape صحبت می‌کنیم. خبر خوب این است که گلکسی جدید سامسونگ از این صحنه‌ی تاریک نسبت به آیفون ایکس اس تصویر بهتری به نمایش می‌گذارد.

در این صحنه، آیفون واقعی‌ترین تصویر را گرفته است اما در این مقایسه، ما به دنبال واقعی‌ترین تصویر نیستیم بلکه می‌خواهیم ببینم از چه چیزی عکس گرفته شده و جزئیات آن را مشاهده کنیم. با این حال، گلکسی اس 10 پلاس مشخصا جواب و برتری خوبی در برابر حالت Night Sight پیکسل ندارد. تصویر گلکسی نویز زیادی دارد و خیلی خوب به نظر نمی‌رسد.

مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

و یک نمونه دیگر در زیر نشان می‌دهد که در چنین شرایط افراطی چقدر حالت Night Scape گوگل نسبت به دو گوشی دیگر برتری دارد.

مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

شما می‌توانید ببینید که گوگل پیکسل 3 به طرز شگفت‌انگیزی نور، رنگ و جزئیات را منعکس کرده و به شما تصویری ارائه می‌دهد که  اگر بخواهید آن را با منظره شب مقایسه کنید تقریبا فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

در صحنه‌ی زیر نیز باز هم تصویر گلکسی، روشنایی بیشتری نسبت به آیفون دارد. همچنین نویز زیادی داشته و با پیکسل توان رقابت ندارد.

مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شبدر مجموع، نوع روشنایی شمع‌مانند شات‌ها قطعا برای تصاویر مناسب نیستند مگر اینکه یک گوگل پیکسل 3 داشته باشید. گلکسی اس 10 پلاس باز هم روشنایی و نور بیشتری نسبت به رقیب خود داشته، اما نویز خیلی زیادی دارد. تصویر آیفون ایکس اس ناامیدکننده است و در نهایت، کیفیت تصویر هیچکدام با جادوی Night Scape گوگل برابری نمی‌کند.

تصاویر شب و چراغ‌های نئون

مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

اما نوبت به مقایسه‌ی تصاویری می‌رسد که در شب گرفته شده‌اند آن هم وقتی که دست کم مقداری نور در صحنه وجود دارد و طبق تصاویر  بالا احتمالا می‌دانید کدام یک تصویری بهتر را انعکاس می‌دهد.

گلکسی در این سناریو یک گام جلوتر رفته است چون تصویری روشن‌تر از آیفون ایکس اس می‌گیرد. اما باز هم تصویر گوگل پیکسل 3 با حالت Night Scape جزئیات بیشتری از نظر رنگ و نوردهی در اختیارتان قرار می‌دهد.

صدها عکس گوشی گوگل پیکسل 3 گرفته شد و طبق این تجربه، می‌توان گفت که عکس گرفتن با استفاده از Night Mode به جای حالت معمولی هیچ آسیبی به دوربین و گوشی نمی‌زند. در واقع، حتی برای بررسی در بیشتر مواقع از Night Sight حتی در طول روز هم استفاده شده است چون این حالت به تصویر، طیف رنگ پویاتری می‌بخشد. هنگام استفاده از این حالت Night Mode، یک ثانیه بیشتر باید صبر کنید تا عکس گرفته شود که البته ارزش آن را دارد.

 مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

 

در این صحنه خاص، هیچیک از گوشی‌ها عملکرد عالی نداشتند. با این حال، شما رنگ‌های روشن و زنده پیکسل را می‌بینید که خوب به نظر می‌رسند اما خیلی واقعی نیستند. آیفون از نظر نوردهی و رنگ‌ها، واقعی‌ترین و زنده‌ترین تصویر را دارد اما گلکسی حد وسط تصویر واضح و زنده پیکسل و تصویر فوق‌االعاده طبیعی و واقعی آیفون قرار می‌گیرد.

اما در عکس بعدی، تصویری می‌بینیم که بدون حالت Night Mode در گوگل پیکسل 3 گرفته شده است. در این تصویر از شب نورانی تفاوت‌های بین سه گوشی کاملا جزئی است.

 مقایسه تصاویر دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

گلکسی اس 10 پلاس از نظر رنگ‌ها و چراغ‌های نئون روشن و سخت بودن عکس گرفتن عملکرد نسبتا خوبی دارد. آیفون، تصویری با پویایی رنگ کمتر را ثبت کرده و با روشن‌ترین چراغ در سمت چپ تصویر مشکل دارد. پیکسل ناب‌ترین تصویر و همچنین بهترین طیف پویایی رنگ را دارد و تصویری است که در نگاه اول بسیار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

مقایسه دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس اس، گوگل پیکسل 3 در شب

مقایسه دوربین دارای زاویه فوق عریض گلکسی اس 10 پلاس با دوربین اصلی آن

مقایسه دوربین با زاویه فوق عریض گلکسی اس 10 پلاس با دوربین اصلی آن

گلکسی اس 10 پلاس، دوربینی با زاویه فوق عریض سه گانه دارد که پیکسل و آیفون فاقد آن هستند، با این حال پیکسل 3 با عدم وجود یک دوربین تله فوتو می‌تواند به نوعی حریف آن به حساب آید! اگرچه کیفیت دوربین با زاویه فوق عریض به اندازه دوربین اصلی گلکسی اس 10 پلاس عالی نیست اما می‌توانید عکس‌هایی فوق‌العاده با آن بگیرید. به تصویر زیر نگاهی بیندازید. یک دیوار را می‌بینید که امکان دور شدن زیاد از آن وجود نداشت در نتیجه گرفتن عکسی از کل صحنه در آیفون و پیکسل ممکن نبود اما گلکسی یک تصویر خاطره‌انگیز را ثبت کرده است.

مقایسه دوربین زاویه فوق عریض گلکسی س 10 پلاس با دوربین اصلی

با این حال، باید بدانید که در شرایط روشنایی و نور بسیار کم دوربین دارای زاویه فوق عریض تقریبا بی‌استفاده بوده و قادر به گرفتن تصویری با نور زیاد مثل دوربین اصلی گلکسلی اس 10 پلاس نیست.

سخن پایانی

دوربین گلکسی اس 10 پلاس، آیفون ایکس ال و گوگل پیکسل 3

سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس دارای یک دوربین تکاملی بهتر است که نسبت به مدل‌های قبلی در شب تصاویر روشن‌تری ثبت می‌کند. دوربین گلکسی اس 10 پلاس نیز سریع و قابل اتکا بوده و یک رابط راحت و بصری دارد. از آن مهمتر، گلکسی احتمالا زیباترین صفحه نمایش را دارد که تاکنون در یک گوشی هوشمند دیدیم و این صفحه نمایش تصاویری با حالت فوق‌العاده می‌گیرد.
در صحنه‌هایی که مقداری روشنایی وجود دارد تفاوت‌های بین گلکسی، آیفون و پیکسل چشمگیر نیستند و هر سه تلفن تصاویر زیبایی می‌گیرند. با این حال، گوگل پیکسل 3 روشن‌ترین تصاویر که گسترده‌ترین طیف پویایی رنگ را دارند می‌گیرد و تصاویر آن تا حد زیادی بهتر به نظر می‌رسد.

در شرایط نور بسیار کم، گلکسی اس 10 پلاس رقیبی برای پیکسل با Night Sight به حساب نمی‌آید. در واقع، هیچ گوشی با آن برابری نمی‌کند. گلکسی حالت شب داخلی دارد که به طور خودکار در شرایط نور بسیار کم فعال می‌شود. اما زمان زیادی طول می‌کشد تا یک عکس بگیرید و نتایج آن هم زیاد جالب و خوب نیست. از طرف دیگر، گوگل پیکسل 3، تنها یک ثانیه طول می‌کشد تا با قابلیت Night Sight تصاویری زیبا بگیرد و نتایجی که بدست می‌آورید نویز بسیار کمتری دارند. در شرایط نور بسیار کم، اپل آیفون ایکس نور و روشنایی بسیار کمتری نسبت به گلکسی و پیکسل دارد و شما نمی‌توانید تصاویر خیلی کاربردی از آن دریافت کنید. در نتیجه اگر به دنبال بهترین گوشی برای تصاویر شب هستید، گوگل پیکسل 3 به شما پیشنهاد می‌شود. با این حال، گلکسی اس 10 پلاس نیز پیشرفت خوبی در گرفتن عکس‌هایی در شب داشته و از آیفون 10 اس جلو زده است که در نوع خود موفقیتی بزرگ به حساب می‌آید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena

1
دیدگاه خود را ثبت کنید

1 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
شایان

یا حضرت دوربیییین پیکسل عجب عکسایییی گرفتههههههه

کاش میت بیست پرو هم بود البته مطمعنم اون در مقابل اینا هیچی نیست ولی خب زیاد میگن فلانه بهمانه