گلکسی اس 8 به بلوتوث 5 با سرعت دو برابر و بُرد چهار برابر مجهز خواهد بود

هفته ی گذشته گروه SIG که به طور خاص در زمینه ی تکنولوژی های بلوتوث فعالیت می کند مشخصات فنی و جزئیات سیستم بلوتوث 5 را اعلام کرد. این سیستم جدید نسبت به بلوتوث 4.2 که در حال حاضر آخرین نسخه ی بلوتوث است، در صورت فراهم بودن شرایط، اطلاعات را با دو برابر سرعت بیشتر و چهار برابر بُرد بیشتر ارسال می کند. ارتباطات با این استاندارد جدید ثبات و امنیت بیشتری داشته و انرژی کمتری مصرف می کنند.

طبق اعلام گروه SIG دستگاه های پوشیدنی، صنعتی و سیستم های اتوماسیون خانه و شرکت ها به زودی از این استاندارد جدید استفاده خواهند کرد. به گفته ی این شرکت اولین گوشی های دارای بلوتوث پنج تا کمتر از دو ماه دیگر عرضه خواهند شد. همچنین طبق شایعاتی که امروز به صورت جداگانه در سایتها منتشر شد پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S8 اولین گوشی ای خواهد بود که از استاندارد بلوتوث 5 استفاده می کند.

البته باتوجه به اینکه گوشی های پرچمدار آینده با پردازنده های جدید و قدرتمندی عرضه می شوند این خبر که Galaxy S8 از بلوتوث 5 استفاده می کند شاید زیاد دور از انتظار نبود. امیدواریم که این تکنولوژی جدید به هدفون های وایرلس Icon X سامسونگ کمک کند تا با یک بار شارژ بیش از یک ساعت قابل استفاده باشند!

هدفون های آیکون ایکس سامسونگ
هدفون های آیکون ایکس سامسونگسی
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها