تماشا کنید: اجرای اندروید 7 نوقا بر روی گوشی ویندوزی قدیمی لومیا 520!

گوشی هوشمند نوکیا لومیا 520 (Nokia Lumia 520)، اسمارت‌فونی مقرون‌به‌صرفه مبتنی بر نسخه‌ی 8 سیستم‌عامل ویندوز بود که در سال 2013 میلادی عرضه شد و از آن پس به کلی فراموش شده است. این دستگاه یک سال بعد از رونمایی رسمی‌اش، به‌روزرسانی ویندوز 8.1 را نیز دریافت کرد، اما هرگز طعم ویندوز 10 را نچشید.

بیشتر بخوانید:

چه کسی فکر می‌کرد که در سال 2016 میلادی، یک برنامه‌نویس ماهر، موفق به اجرای جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل اندروید بر روی این گوشی هوشمند قدیمی ویندوزی شود؟ بله، درست شنیدید، یک برنامه‌نویس موفق شده است تا اندروید 7.1 نوقا را بر روی اسمارت فون نوکیا لومیا 520 عرضه شده در 3 سال پیش، اجرا کند. البته اشتباه متوجه نشوید، این کاری نیست که شما هم بخواهید بر روی نوکیا لومیا 520 خود امتحان کنید.

این بیلد از اندروید به قدری پایدار نیست که بتوانید آن را در استفاده‌های روزمره بر روی دستگاهتان داشته باشید. اما در هر حال، مشاهده‌ی کار کردن یک گوشی هوشمند ویندوزی بر روی سیستم‌عامل اندروید، می‌تواند بسیار جذاب باشد. و البته این اتفاق در واقع هم بسیار جذاب است. نکته‌ی تعجب‌برانگیز، اجرای روان سیستم‌عامل اندروید بر روی این اسمارت فون 4 اینچی قدیمی می‌باشد.

حتی حالت چند پنجره‌ای نیز به خوبی کار می‌کند و می‌بینیم که برنامه‌نویس مذکور، دو برنامه را به صورت همزمان بر روی صفحه‌ی نمایش با رزولوشن تصویر پایین 480 در 800 این دستگاه، در حال اجرا دارد. اکنون فرض کنید برنامه‌نویسی موفق شود تا نسخه‌ی پایدار اندروید 7 نوقا را بر روی گوشی‌های هوشمند ویندوزی چون مایکروسافت لومیا 950 یا حتی لومیا 1020 اجرا کند! چنین اتفاقی فوق‌العاده خواهد بود!

به نظر می‌رسد تا لمس اسمارت‌فون اندرویدی رده‌بالا با برند شرکت خاطره‌انگیز و محبوب نوکیا، حداقل باید تا سال آینده‌ی میلادی صبر کنیم. امیدواریم که این دستگاه‌های مورد انتظار، ناامیدمان نکنند.

ویدیوی اجرای اندروید 7 نوقا بر روی گوشی هوشمند نوکیا لومیا 520 را توسط این برنامه‌نویس، می‌توانید در پایین از طریق کانال اختصاصی دیجی رو در آپارات مشاهده نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها