کیفیت تماس های هنگ اوتز با اتصال مستقیم هم تراز، ارتقاء می یابد

کیفیت تماس های هنگ اوتز با اتصال مستقیم هم تراز، ارتقاء می یابد

پیام رسان اینترنتی گوگل، هنگ اوتز، طی هفته های اخیر متحمل تغییرات متنوعی شده است. علاوه بر تغییرات خاص در بخش طراحی متریال دیزاین آن، برخی قابلیت های جدید و جالب نیز به برنامه افزوده شده است. حالا پس از تغییرات گذشته، کمپانی گوگل به دنبال افزایش قابل توجه تماس‌های صوتی و ویدیویی هنگ اوتز است و می‌خواهد این کار را با از بین بردن وابستگی اتصالات هنگ اوتز به سرور های خود صورت دهد.

در واقع گوگل قصد دارد بین دو کاربری که با هم تماس می‌گیرند یک اتصال مستقیم هم تراز ایجاد کند. این کار موجب می شود کل پروسه کار به صرفه بوده و کیفیت صوت و تصویر در حین تماس بالا برود (البته طبق ادعای گوگل). کاربران اخیرا به هنگام ایجاد تماس در هنگ اوتز در یک نوتیفیکیشن از این قابلیت جدید آگاه شده‌اند، اما طبق معمولا این ویژگی جدید نیز کم کم برای کاربران منتشر می‌شود.

البته گوگل در زمینه آشکار شدن آی پی های مشترک تماس در اتصال مستقیم هم تراز (Peer To Peer Connection) هشدار هایی را به کاربران خود داده است. در واقع این کار می‌تواند به نوعی یک ریسک امنیتی باشد، چرا که امکان تعیین موقعیت مکانی افراد از طریق آی پی امکان پذیر است. حالا نیز به نظر می‌رسد گوگل تصمیمی در زمینه قرار دادن سوییچ فعال و غیر فعال کردن این قابلیت ندارد. از آنجایی که ریسک امنیتی این موضوع بالاست، احتمالا گوگل در این زمینه تصمیم هوشمندانه‌ای اتخاذ کند.

طبق گزارشات رسیده تا کنون این قابلیت تماس P2P فقط برای برخی از کاربران اندروید منتشر شده و هنوز خبری در جبهه iOS نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر از وب سایت پشتیبانی گوگل بازدید به عمل آورید.