گوگل اپ‌ها را به سازگاری با اندروید اوریو و پشتیبانی از چیپ‌های 64 بیتی مجبور می‌کند

از قرار معلوم گوگل تغییراتی را برای اعمال در سیستم عامل اندروید و در جهت بهبود این پلتفرم  در نظر گرفته که آثار برخی از این تغییرات به زودی احساس خواهد شد.

از ماه اوت سال 2018، برنامه‌های جدیدی که برای سیستم عامل اندروید طراحی می‌شوند، باید با رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) اندروید 8.0 اوریو کاملاً سازگار باشند. این برنامه‌ها کماکان بر روی نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید اجرا خواهند شد، اما باید قواعد مد نظر گوگل در اندروید 8 و بالاتر را نیز رعایت نمایند.

این کار باعث می‌شود تا برخی از ویژگی هایی که در حال حاضر اختیاری هستند، جنبه اجباری پیدا کنند، مانند استفاده از مجوزهای اجرا در اندروید مارشمالو. اضافه شدن چنین ملزوماتی باعث بهبود در حفظ حریم خصوصی کاربران و در عین حال محدود کردن دامنه تأثیر برنامه‌های مشکوک خواهد شد.

علاوه براین، از نوامبر سال 2018، نه تنها برنامه‌های جدید بلکه نسخه‌های به‌روز شده اپلیکیشن‌های قدیمی هم باید خود را با سیستم عامل اندروید اوریو سازگار کنند. و با گذشت سال‌ها، این نسخه هدف نیز ارتقاء خواهد یافت تا برنامه‌های قدیمی مجبور به به‌روز شدن شوند.

اپ‌های اندرویدی

همچنین در سال 2019 (به طور دقیق‌تر ماه اوت) برنامه‌های اندروید مجبور به پشتیبانی از تراشه‌های 64 بیتی خواهند بود. باز هم با وجود اینکه این برنامه‌ها قابلیت اجرا بر روی سخت افزار‌های 32 بیتی را خواهند داشت، اما این کار زمینه لازم برای استفاده محض از چیپ‌های پردازشی 64 بیتی آماده خواهد کرد. اپل در حال حاضر با ارائه سیستم عامل آی او اس 11 این تغییر و تحول را انجام داده، اما با توجه به اینکه اندروید از تعداد پلتفرم بسیار بیشتری پشتیبانی می‌کند، طبیعتاً به زمان بیشتری هم نیاز خواهد داشت.

در سال 2018، گوگل با اضافه کردن بخش کوچکی از ابرداده‌های امنیتی به برنامه‌های دانلود شده از فروشگاه پلی استور به بهبود امنیت کاربران کمک خواهد کرد. به ادعای گوگل، این کار در قالب برخی اعتبار سنجی‌ها انجام شده و فرصت‌های توزیع جدیدی را برای توسعه دهندگان فراهم خواهد کرد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2NrIK8h
منبع gsmarena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط