گوگل در حال کار بر روی تکنولوژی ابری مبتنی بر بلاک چین است

این روزها تکنولوژی‌های بیشتر و بیشتری به سمت بلاک چین (Blockchain) روی آورده و سرویس‌های خودشان را برمبنای آن به‌روزرسانی می‌کنند و این بار هم نوبت گوگل رسیده.

بر اساس گزارش‌ها، گوگل در حال کار بر روی یک تکنولوژی مرتبط با بلاک چین برای کسب و کار ابری یا کلود خودش می‌باشد. از لحاظ تئوری این امر باعث می‌شود که کاربران حس امنیت بیشتری نسبت به اطلاعاتشان داشته باشند. این کار همین‌طور می‌تواند وجه تمایزی برای گوگل در فضای کسب و کار ابری در برابر رقبا باشد. با این حال با سرعتی که سرویس‌های مختلف در حال بهره‌وری از تکنولوژی بلاک چین هستند، مشخص نیست که این برتری گوگل چه مدت به طول بیانجامد.

نکته‌ی جالب دیگر این است که گوگل نسخه‌ای از این تکنولوژی برای کمپانی‌های دیگر فراهم کرده تا بتوانند سرورهای خودشان را بر روی آن اجرا کنند.

باید گفت که این خبر خیلی هم غافلگیر کننده نیست، چرا که گوگل از حدود سال 2016 شروع به آزمایش بلاک چین بر روی سرویس ابری خود کرده بود. همچنین شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت هم در Ripple که یکی از استارت آپ‌های پیشتازی است که از بلاک چین برای تراکنش‌ها استفاده می‌کند، سرمایه‌گذاری کرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع thenextweb
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها