بیش از ۳۳۰۰ برنامه در پلی استور مشغول ردگیری کودکان هستند!

مطالعه‌ای که اخیرا توسط محققین موسسه‌ی بین‌المللی علوم کامپیوتر انجام شد، نشان می‌دهد که ممکن است هزاران برنامه‌ی اندرویدی فعالیت آنلاین کودکان را و همینطور اطلاعات شخصی‌شان را ردگیری کنند که این درواقع نقض قوانین حفظ حریم خصوصی ایالات متحده به شمار می‌آید.

این محققین یک ارزیابی خودکار از رفتارهای مرتبط با حفظ حریم خصوصی بر روی ۵۸۵۵ برنامه‌ی اندرویدی انجام دادند که نشان داد ۲۸٪ از آنها به اطلاعات حساسی که توسط مجوزهای اندرویدی محافظ شده بودند دسترسی داشته و ۷۳٪ از آنها اطلاعات کاربران را در محیط اینترنت جابه‌جا کرده و انتقال می‌دادند.

نگران‌کننده‌ترین یافته این بود که تقریبا ۲۵۶ برنامه بدون اجازه‌ی والدین اطلاعات جغرافیایی جمع می‌کردند، ۱۰۷ تا آدرس ایمیل کاربر را به اشتراک گذاشته و ۱۰تای آنها شماره تلفن افراد را به اشتراک می‌گذاشتند.

بنظر می‌رسد که تقریبا ۲۲۸۱ برنامه( ۳۹٪ از کل مواردی که مورد مطالعه قرارگرفتند) شرایط سرویس گوگل را نقض کرده‌اند. ۱۲۸۰ برنامه‌ی این بررسی که API فیسبوک داشتند، از گزینه‌های پیکربندی درست و مناسب این کمپانی برای محافظت از کاربران زیر ۱۳ سال استفاده نمی‌کردند.

چون این محققین از ابزار اتوماتیک برای آنالیز این برنامه‌ها استفاده کردند، شاید یافته‌هایشان خیلی محکمه‌پسند نباشد؛ اما شاید این اَپ‌ها قانون حافظت از حریم شخصی کودکان را نقض کنند که این یعنی یک قانون فدرالی را نقض کرده‌اند.

حال این موضوع بر عهده‌ی سازمان‌های نظارتی مثل FTC است که تعیین کنند آیا این دولوپرها در نقص این حریم خصوصی گناهکار به شمار می‌آیند یا نه.

منبع fossbytes
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها