سرویس ابری گوگل درایو به آمار یک میلیارد کاربر دست پیدا کرد

گوگل آماده است تا پلتفرم هشتم خود با بیش از یک میلیارد کاربر را نیز به مجموعه محصولات خود اضافه کند. سرویس ابری این شرکت به نام درایو (Drive) به تازگی به جمع هشت پلتفرم پرکاربر جیمیل، کروم، مپس (Maps)، یوتیوب، اندروید و پلی استور، پیوسته است.

گوگل در کنفرانس Google Cloud Next در شهر سانفرانسیسکو اعلام کرد که اوایل هفته جاری حد نصاب یک میلیارد اوایل هفته جاری برای سرویس ابری درایو به دست آمد. با اینکه این شرکت جزئیات زیادی از این موضوع ارائه نکرده اما خبر رسیدن گوگل درایو به یک میلیارد کاربر به خودی خود بسیار هیجان انگیز است.

گوگل معمولا در مورد سرویس ابری خود اطلاعات زیادی ارائه نمی کند. سال گذشته در کنفرانس گوگل I/O این شرکت اعلام نمود که در آن زمان بیش از 2 تریلیون فایل و بیش از 800 میلیون کاربر فعال در سرویس ابری درایو وجود دارد. اما در کنفرانس گوگل I/O سال جاری هیچ آماری در رابط به این سرویس ارائه نشد و احتمالاً گوگل همه خبرهای هیجان انگیز خود را برای کنفرانس Google Cloud Next نگه داشته بود.

در 12 ماه گذشته، گوگل قابلیت های سرویس ابری درایو را با ارائه ویژگی های بیشتری در زمینه کسب و کار و تجارت، گسترش داده است. دو سرویس Team Drives و Drive File Stream در حال حاضر در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته اند و این در حالی است که تمام کاربران می توانند از ویژگی های یادگیری ماشین سرویس ابری گوگل استفاده کنند. همچنین دو ابزار پشتیبان گیری بر پایه درایو و همگام سازی نیز برای کاربران رایانه های شخصی و مک در دسترس قرار گرفته است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها