گوگل پشتیبانی از کروم در ویندوز 7 را تا 2022 تمدید کرد

تا پیش از این قرار بود پشتیبانی از مرورگر کروم در ویندوز 7 تا ماه ژوئیه سال آتی میلادی ادامه داشته باشد اما گوگل امروز اعلام کرد که این زمان را 6 ماه دیگر هم تمدید کرده و به این ترتیب استفاده کنندگان از ویندوز 7 حداقل تا 15 ژانویه 2022 (11 دی 1400) همچنان قادر به استفاده از آخرین به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های گوگل کروم خواهند بود.

گوگل دلیل اتخاذ این تصمیم را مشکلاتی عنوان کرده که در شرایط کنونی و همه‌گیری ویروس کرونا برای کسب و کارها پیش آمده است. غول جستجوی اینترنتی جهان به این نکته نیز اشاره کرده که در حال حاضر شرکت‌های زیادی پروسه مهاجرت به ویندوز 10 را دنبال می‌کنند و بر اساس تحقیقات انجام شده، در نیمه دوم سال جاری میلادی تقریباً 21 درصد شرکت‌ها در مرحله انتقالی قرار داشته‌اند. در این بین تنها 1 درصد هستند که هنوز پروسه مهاجرت به سیستم عامل جدید مایکروسافت را شروع نکرده‌اند.

روند مهاجرت جهانی به ویندوز 10

در حالی گوگل پشتیبانی از ویندوز 7 را تمدید می‌کند که مایکروسافت از 14 ژانویه سال جاری پشتیبانی خود را از این سیستم عامل محبوب قطع کرده و از آن زمان، بسیاری از شرکت‌ها یا سیستم‌های خود را به ویندوز 10 ارتقاء داده‌اند و یا برنامه آن را در دستور کار دارند. البته برخی هم ترجیح می‌دهند به جای ویندوز 10 به سراغ توزیع‌های لینوکسی بروند.

در مجموع، اقدام اخیر گوگل برای تمدید مدت پشتیبانی از ویندوز 7 یک اقدام قابل ستایش است که در شرایط فعلی می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌ها کمک کننده بوده و انعطاف‌پذیری آن‌ها برای اعمال تغییرات را بیشتر کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها