طرح جدید اپل برای تخفیف 50 درصدی به کسب و کارهای کوچک در اپ استور

اپل امروز از برنامه جدیدی در جهت حمایت از توسعه دهنده‌های کوچک در اپ استور خبر داد. بر اساس این طرح جدید، توسعه دهندگانی که در طول سال مالی گذشته خود کمتر از یک میلیون دلار از اپ استور درآمد داشته‌اند، مشمول کاهش هزینه‌های این فروشگاه مجازی خواهند بود. این دسته از توسعه دهندگان به جای پرداخت سهم 30 درصدی از فروش محتوای خود به اپل، تنها 15 درصد به این شرکت پرداخت خواهند کرد و در واقع تخفیفی 50 درصدی برای آن‌ها محاسبه خواهد شد.

به گفته اپل، سیستم تشخیص توسعه دهنده‌های کوچک در اپ استور به صورت لحظه‌ای عمل خواهد کرد و هر زمان که میزان درآمد یک توسعه دهنده از مرز یک میلیون دلار عبور کند، به طور خودکار وارد طرح 30 درصدی عادی خواهد شد. البته عکس این قضیه هم صادق است و هر زمان که میزان درآمد شرکتی از یک میلیون دلار پایین‌تر بیاید، وارد گروه توسعه‌ دهنده‌های کوچک شده و هزینه‌های پرداختی آن با طرح جدید محاسبه خواهد شد.

تخفیف 50 درصدی به کسب و کارهای کوچک در اپ استور

با توجه به مرزی که اپل تعیین کرده، مسلماً این برنامه تاثیری بر روند کاری شرکت‌های بزرگ و یا حتی توسعه دهندگان مستقل که برنامه‌های بسیار موفقی در اپ استور دارند، نخواهد داشت. در عوض، به توسعه دهندگان کوچک‌تر و کسب و کارهای نوپا کمک خواهد شد تا با صرفه‌جویی در هزینه‌های خود بتوانند فرصت بیشتری برای رقابت در بازار داشته باشند؛ به خصوص در شرایط کنونی که همه‌گیری کرونا باعث شده تا اغلب شرکت‌های بزرگ و کوچک به سمت مدل کسب و کار آنلاین روی بیاورند.

به گفته اپل، جزئیات بیشتر در مورد این طرح قرار است در ماه دسامبر ارائه شود و زمان اجرای طرح نیز از اول ژانویه 2021 خواهد بود.

منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها